Новини

Повернутися до переліку новин

На брищенському полігоні провели експеримент зі «з’їдання» сміття

У селі Брище поблизу Луцька провели експеримент, у разі успішності якого можна буде продовжити дію сміттєвого полігону.
Станом на сьогодні на території полігонів у Волинській області захоронені  2,7 мільйона тонн. Завантаженість полігонів становить 90% і їх ресурс вичерпується.

Площа полігону у Брище – 16 гектарів. Із них 8 гектарів уже заморожені, а ще 8 поки використовують.  Якщо ж проблему не вирішувати, сміттєзвалище вичерпає свій ресурс приблизно за рік.

Відтак, Волинська ОДА запропонувала провести експеримент зі «з'їдання» сміття методом біоремедіації. Ферменти мають зменшити кількість відходів на 10-15 %, що дасть змогу продовжити дію полігону на 1-2 роки. За цей час планують знайти інвесторів для будівництва сміттєпереробного заводу.

«Не секрет, що існує проблема із захороненням сміття. Тому ми на прикладі вирішили показати технологію, яку розробили українські вчені. За її допомогою ми зменшимо об'єм вже захороненого сміття, покращимо екологічну ситуацію як на самому полігоні, так і навколо. Ця технологія біоремедіації знищує шкідливі речовини», - розповів заступник директора групи компаній «Екосорт» Микола Козинко.

Проводив дослід доктор наук з Харкова Володимир Головешко. До слова, науковець разом з винахідником Віталієм Прохоровим працював над ліквідацією сміттєзвалища площею 350 тисяч «кубів» у Гданську методом біоремедіації. За 4 роки полігон «знешкодили»  і згодом там звели стадіон.

«Необхідні для експерименту ферменти виростили на українському заводі під Києвом. Вони отримали усі дозвільні документи. Вони безпечні. Маленької баночки вистачає на 2 «куби» органічних відходів», - зауважив Володимир Головешко. 

Щодо  самого експерименту, то у двох бочках змоделювали брищенський полігон: їх наповнили органічними відходами зі сміттєсортувальної лінії та фільтратом. Одну ємність залили водою, іншу - бактеріями. Через три тижні у бочці з бактеріями має зменшитися рівень сміття та виділитися технічна вода.

Окрім того, дві банки заповнили фільтратом з полігону, в одну з них додали бактерії. Через 3 тижні у банці з бактеріями фільтрат посвітлішає, а згодом повинен перетворитися на технічну воду. 

Представники Держпродспоживслужби відібрали фільтрат на аналізи. Після завершення експерименту таку ж пробу відберуть з бочки, куди залили фермент, і порівняють результати.

У разі успішності експерименту, метод впроваджуватимуть на брищенському полігоні.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами ВолиньPost

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!