Новини

Повернутися до переліку новин

На Львівщині серед несанкціонованого сміттєзвалища твердих будівельних та побутових відходів виявили 600 люмінесцентних ламп

У серпні на Львівщині фахівцями Держекоінспекції серед несанкціонованого сміттєзвалища твердих будівельних та побутових відходів виявили 600 люмінесцентних ламп, передає УНН з посиланням на прес-службу Держекоінспекції у Львівській області.

«Під час здійснення заходів держконтролю на території Пустомитівського району спеціалістами Держекоінспекції виявлено несанкціоноване складування твердих будівельних та побутових відходів на земельній ділянці площею близько 0,10 га. На вказаній території  виявлено також люмінесцентні лампи, що належать до першого класу небезпечних відходів, в кількості 600 шт., упаковані в окремі мішки», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на час проведення заходів власника відходів не встановлено.
«Держекоінспекція звернулася у Пустомитівську райдержадміністрацію із зобов’язанням невідкладно вжити заходів щодо вивезення ламп та встановлення їх власника. Крім цього, райдержадміністрації вказано на необхідність визначення кількості, складу, властивостей, вартості будівельних та побутових відходів, ступеня небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та вирішити питання про подальше поводження з відходами», — додали в інспекції.

За останніми даними статистики, у 2016 році в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн — це небезпечні і отруйні речовини, які можуть провокувати рак у населення.

Серед причин  експерти називають безконтрольність і безвідповідальність. Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за ніби-то утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх куди-небудь.

Перевірити підприємства практично неможливо — в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають «паперовою» або віртуальною. Після такої «утилізації» небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.

Про алгоритм поводження з небезпечними відходами на підприємствах, а також питання утилізації ртутьвмісних ламп — у №9, 2017 журналу «Екологія підприємства».

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!