Новини

Повернутися до переліку новин

На підставі яких нормативно-правових документів складається Інструкція щодо умов і правил збирання, тимчасового розміщення промислових та побутових відходів на підприємстві?

Цей блок журналу передбачає розгляд найгарячіших запитань, що щомісяця надходять на адресу редакції.

Запитання:

На підставі яких нормативно-правових документів складається Інструкція щодо умов і правил збирання, тимчасового розміщення промислових та побутових відходів на підприємстві?

Який нормативний документ прийшов на зміну Державним санітарним правилам і нормам (ДСанПіН) 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення»?

Відповідь:

Для складання Інструкції можна використовувати:

  • ЗУ «Про відходи»;
  • ДСТУ 4462.3.01:2006 «Охорона природи. Поводження з відходами. Порядок здійснення операцій»;
  • ДСТУ 3910-99 «Охорона природи. Поводження з відходами. Класифікація відходів. Порядок найменування відходів за генетичним принципом і віднесення їх до класифікаційних категорій»;
  • «ДСТУ 2195-99 Охорона природи. Поводження з відходами. Технічний паспорт відходу»;
  • ДСТУ 3911-99 «Охорона природи. Поводження з відходами. Виявлення відходів і подання інформаційних даних про відходи. Загальні вимоги»;
  • Директива ЄС 2008/98/ЄС;
  • Директива ЄС 91/689/ЄС.

Щодо ДсанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення», то варто згадати лист Мінприроди України від 20.04.2016 року № 7/1254-16 «Щодо неможливості визначення класу небезпеки відходів».

На сьогодні склалася парадоксальна ситуація щодо неможливості визначення класу небезпеки відходів у зв’язку із рішенням Держпідприємництва від 15.07.2015 року. № 33 щодо призупинення дії постанови Головного державного санітарного лікаря України від 01.07.1999 року № 29, якою затверджено «Державні санітарні правила та норми 2. Комунальна гігієна. 2.7. Ґрунт, очищення населених місць, побутові та промислові відходи, санітарна охорона ґрунту. «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення» (ДСанПіН 2.2.7.029-99). Водночас в листі зазначається, що на сьогодні на державному рівні не затверджено перелік (класифікатор) відходів зі встановленими класами небезпеки, хоча в окремих регіонах використовуються такі локальні переліки в межах функціонування регіональних систем управління відходами для визначення класу небезпеки відходів.

Але головним документом при підготовці інструкції повинен бути затверджений в установленому порядку Проект будівництва (реконструкції) підприємства.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 9, 2018

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!