Днями має відбутися засідання комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій мають розглянути питання про те, куди дівати туші тварин з території ковельського ветсанзаводу.
Про це йшлося під час засідання оперативної наради у голови ОДА 10 квітня.
Зі слів голови ОДА, комісія, заслухавши думки представників громад, екологів, експертів має відшукати території для утилізації мертвих тварин, які зараз розташовані на території ветсанзаводу в Ковелі.
До прикладу, одна з пропозицій – привезти пересувний крематорій. Однак, за добу він спалює лише 5 тонн тваринних решток, а на території – більше 3 тисяч тонн. Тому це може бути одним із варіантів вирішення проблеми.
Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, у Ковелі через ветсанзавод склалася ситуація SOS: останнім часом завод не працює, а мертвеччину везуть і вдень, і вночі. Її не переробляють, а скидають або на території заводу, або в яму, або просто у величезні купи. А все це потрапляє у ґрунтові води, які йдуть по всьому місту.
Люди б'ють на сполох. Мешканці мікрорайону Ковель-2, громадські активісти та інші небайдужі ковельчани навіть блокували дорогу, яка веде до сумнозвісного ветсанзаводу, і не пропускали на підприємство жодної машини з відходами тваринного походження. Вони стверджують, що втомилися дихати смородом, яким постійно тхне з підприємства, пити брудну воду і вирощувати городину в забрудненому ґрунті, в той час, як керівництво підприємства нічого не робить для вирішення ситуації.
Нещодавно стало відомо зі слів народного депутата від Волині Ігоря Гузя, що ветсанзавод мають закрити. Через те, що директор Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Вадим Сухонос отримував на переробку набагато більше сировини, ніж підприємство могло обробити, Ковель і опинився на межі екологічного лиха. Наразі проти керівника порушили кримінальне провадження.
Тим часом, мешканці сіл Нові і Старі Кошари Люблинецької ОТГ продовжують перекривати дорогу на знак протесту проти спроб обласної виконавчої влади захоронити на землях громади відходи ковельського ветсанзаводу. Пікет селяни не збираються знімати навіть у нічний час, побоюючись, що їх обдурять і під покровом ночі повезуть на кар'єр гнилі тушки тварин. Люди принесли до місця перекриття шини й бочки, палять багаття й продовжують чергування.
Джерело: www.volynnews.com
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»