Новини

Повернутися до переліку новин

Навіщо екологу знання відбору проб та проведення екологічних вимірювань? Як це пов’язано з претензіями ДЕІ щодо стягнення збитків?

Чому фахівцю, що відповідальний за дотримання природоохоронного законодавства та екобезпеки на підприємстві, важливо розумітися на питаннях організації та планування інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів та скидів? Адже для цього існують спеціалізовані екологічні лабораторії підприємств, незалежні екологічні лабораторії та лабораторні центри!

Чи є новиною той факт, що під час візиту представників Державної екологічної інспекції їх обов’язково зустрічає фахівець, що відповідальний за дотримання природоохоронного законодавства?

Держекоінспекція відповідно до покладених завдань проводить перевірки (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов’язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням і здійснює лабораторні вимірювання (випробування). ДЕІ має здійснювати відбір проб та інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей викидів стаціонарних джерел забруднення атмосферного повітря, вод лляльних, баластних, зворотних, поверхневих, морських, вимірювання показників складу та властивостей підземних вод у пробах із спостережувальних свердловин на об’єктах, що обстежуються; вимірювання показників складу та властивостей викидів пересувних джерел забруднення атмосферного повітря та екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного і дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб’єктами господарювання. Держекоінспекція може проводити перевірку стану організації та здійснення виробничого контролю за дотриманням суб’єктами господарювання нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин, за здійсненням інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин із стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок, за дотриманням установлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин, за якістю і кількістю скинутих у водні об’єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води об’єктів у контрольних створах і перевірку дотримання правил визначення якості вод.

Держекоінспеція має право пред’являти суб’єкту господарювання претензії щодо відшкодування збитків, завданих державі порушенням природоохоронного законодавства. І якщо претензію, яка по суті є вимогою сплатити кошти державі за порушення законодавства, суб’єкт господарювання не виконає, то наступним кроком ДЕІ буде звернення до суду з позовом про стягнення збитків. Доказами, які підтверджують завдану шкоду, можуть бути акт перевірки, протокол вимірювань чи акт відбору проб.

До чого ми ведемо? Отже, від того наскільки правильно ДЕІ проведе відбір проб та що зазначить у протоколі вимірювань, та від дій, професіоналізму і розуміння процесу відбору проб та проведення екологічних вимірювань фахівцем, який супроводжує екоінспектора під час перевірки, буде залежати і розмір відшкодування збитків.

Існує безліч нюансів щодо відбору проб та проведення екологічних вимірювань.


Для того, щоб відстоювати законні права та нести відповідальність лише за дійсно завдану шкоду довкіллю, фахівець з екобезпеки повинен розумітися на питаннях організації інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів та скидів


Запрошуємо фахівців з екобезпеки підприємств та фахівців лабораторій Експрес-курс «Організація та планування інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів та скидів», що відбудеться 25 січня 2022. Протягом майже п’яти годин Експрес-курсу обговорюватимуться найгостріші питання лабораторного екологічного контролю та найпоширеніші помилки в організації інструментальних екологічних вимірювань.

Курс буде корисний фахівцям, які надають та користуються послугами вимірювання стану об’єктів навколишнього середовища, а також провадять природоохоронну діяльність у дотичних сферах.

Дедлайн реєстрації: 24 січня 2022. Кількість місць обмежено!

Вартість участі: 3500 грн/особу.

Спеціальні умови участі:
✓ Знижка 10% для членів ПАЕУ згідно з пакетами партнерських програм Професійної асоціації екологів України (PAEU).
✓ Для фізичних осіб передбачені особливі умови. Приймаються благодійні внески на рахунок ПАЕУ.


З питань участі:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!