Новини

Повернутися до переліку новин

НЕЦУ: 47 країн світу оголосили про план переходу на 100% відновлюваної енергії до 2050 року

Ключовою подією міжнародних кліматичних переговорів ООН зі зміни клімату стало оголошення 47 країнами світу рішення перейти на 100% відновлюваної енергетики вже до середини цього століття. Раніше такі плани прийняли Німеччина, Швеція, Норвегія та інші. США, Канада та Мексика планують досягти 50% виробництва електроенергії з чистих джерел до 2025 року.

"У світі відбувається переломний момент, адже відновлювана енергетика в низці країн світу вже стала дешевшою за вугільну та атомну. З моменту підписання Паризької угоди десятки міст, громад та компаній оголосили про рішення перейти на 100% відновлюваної енергетики. Тенденцію переходу на чисту енергію вже не зупинити ні вугільному лобі, ні атомному лобі, ні Трампу", - зазначила Ірина Ставчук з Національного Екологічного Центру України.

Наразі доля відновлюваних джерел в загальному енергоспоживанні України складає 6%. За планами довести цей показник до 11% до 2020 року.

"Зважаючи на відсутність вугілля та дорогу вартість атомної енергетики Україна також повинна серйозно дослідити можливість переходу на відновлювану енергетику, адже ці технології є безпечними і останнім часом стають все більше доступними", - говорить Оксана Алієва, координатор програми з енергетики на зміни клімату фонду ім. Бьолля.

На кліматичних переговорах країни також намагалися більш детально прописати цілі і джерела виділення 100 млрд. мільярдів доларів США щороку на проекти скорочення викидів та адаптації в країнах, що розвиваються. Від України не очікується виділення фінансування як донора, так як країна не належить до групи розвинених країн, але, тим не менш, немає чіткого визначення чи зможе Україна мати доступ до цих коштів. "Україна подала в Паризьку угоду цілі, які дозволяють підвищувати викиди на 40% від рівня 2012 до 2030 року. Абсурдно просити кліматичні гроші на збільшення викидів", - говорить Ілля Єременко, голова Робочої групи неурядових організацій України зі зміни клімату.

Досягнуто рішення щодо процесу підготовки до стимулюючого діалогу 2018 року, метою якого буде пошук домовленостей щодо збільшення країнами скорочення викидів в період 2020-2030 років. Також в цей період очікується перегляд і збільшення поданих національних внесків в Паризьку угоду. В Україні зараз відбуваються процеси планування енергетичної, транспортної та кліматичної стратегій. Важливо, щоб ці процеси були узгоджені між собою і відповідали цілям Паризької угоди, що дозволить посилити національний внесок в Паризьку угоду.

Джерело: econews.bei.org.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!