Новини

Повернутися до переліку новин

Невелике місто на Полтавщині як приклад правильного поводження з відходами

Лохвицьку об’єднану громаду цілком можна ставити у приклад як великим містам, так і маленьким селам, які не надто переймаються долею побутових відходів, їх сортуванням і за старою звичкою трамбують їх на звалищах.

Проблему сміття у Лохвиці успішно вирішують вже не перший рік. Йдеться про втілення амбітного проекту запровадження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами «Очистим землю від сміття задля здорового життя!». Загальна вартість проекту,  який реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Полтавської обласної ради, – 2 мільйони 960 тисяч гривень. Проект вартісний, тож громада вирішила залучитися додатковою фінансовою підтримкою обласної влади. До його реалізації також залучили ще дві громади – Васильківської та Свиридівської сільських рад.

«Проблема поводження із твердими побутовими відходами є актуальною для кожної територіальної громади. Ми усвідомлювали, що для її вирішення потрібні будуть великі кошти, тому вирішили об’єднатися заради спільної мети з двома сусідніми громадами. Підготували проект співробітництва територіальних громад Лохвицької міської ради, Васильківської та Свиридівської сільських рад»,  – коментує Лохвицький міський голова Віктор Радько.

Перший етап проекту реалізовано за підтримки німецьких партнерів. У 2017 році його подали на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, аби отримати фінансову підтримку також і з обласного бюджету. Йдеться про сучасну модель раціонального поводження з ТПВ одночасно в 3-х сусідніх громадах району із загальною чисельністю населення понад 13 тисяч мешканців. Проект став переможцем у четвертій категорії конкурсу (серед спільних проектів громад). Його автори отримали на реалізацію свого задуму додаткові 600 тисяч гривень із обласного бюджету.

На сьогодні у Лохвиці придбано та встановлено поблизу багатоповерхівок тисячу контейнерів для сміття. Контейнери встановили на спеціально облаштованих майданчиках – із металевою огорожею, навісом. Також передбачена й можливість подальшого роздільного збору побутових відходів. Таких майданчиків 33, їх спроектовано на два контейнери. Вже найближчим часом тут планують встановити 2 контейнери різного кольору: один для збору органічних відходів, інший – для ТПВ, які підлягають переробці. 

«Другий етап проекту було реалізовано за кошти обласної ради та особистої підтримки голови обласної ради Олександра Біленького. Було придбано євроконтейнери під змішаний збір сміття об’ємом 120 літрів у рамках програми «Контейнер у кожен двір». Їх встановили у приватному секторі. Тобто тепер жителі міського приватного сектору та сіл, що входять до об’єднаної громади мають змогу збирати сміття у контейнери. Збір сміття відбувається по графіку. Побутові відходи вивозять два сміттєвози. Один обслуговує багатоповерхівки, інший – приватний сектор ОТГ та села громади. До речі, новенький сміттєвоз об’ємом 9 куб. м із заднім завантаженням придбали у 2018 році. А на цей рік у бюджеті об’єднаної громад передбачили кошти на закупівлю ще тисячі контейнерів, аби всі мешканці були охоплені цією послугою і отримали свій контейнер для збирання сміття. Він, до речі, передається у користування на безоплатній основі», – додав Віктор Радько

У амбітних планах Лохвицької громади – придбати та встановити сміттєсортувальну лінію для переробки побутових відходів. Це дозволить отримувати прибуток від реалізації вторинної сировини і органічних добрив після компостування органічних відходів. А ще – зменшить навантаження на полігон.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  за матеріалами Новини Полтавщини

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!