Новини

Повернутися до переліку новин

Незважаючи на російську військову агресію та ведення бойових дій, Україна продовжує виконувати міжнародні зобов’язання у сфері охорони атмосферного повітря

Незважаючи на російську військову агресію та ведення бойових дій, Україна продовжує виконувати міжнародні зобов’язання у сфері охорони атмосферного повітря

Міндовкілля підготувало щорічний Звіт про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря згідно з протоколом Спільної програми моніторингу та оцінки поширення забруднювачів повітря на великі відстані в Європі (ЄМЕП). Незважаючи на широкомасштабне російське вторгнення в Україну, документ у встановлені строки направили до Керівного органу ЄМЕП та він вже опублікований на їх офіційному сайті.

Згідно із розрахунковими даними, порівняно з 2019 роком у 2020-му в Україні на 11% підвищились обсяги викидів оксидів азоту, на 9% – викиди неметанових летких органічних сполук, дещо зросли викиди важких металів (свинець, кадмій, ртуть, золото, хром, мідь, нікель, селен та цинк) – на 6%.

Разом з тим, на 13% зменшились викиди оксидів сірки – з 821 тис. тонн до 728 тис. тонн. Викиди оксиду вуглецю майже не змінились та станом на 2020 рік складають 1514 тис. тонн (на 0,5% менше, ніж у 2019 році).

Водночас, експерти вже намагаються прогнозувати, якими будуть обсяги викидів за поточний рік. Ворожі снаряди, які щодня влучають у нашу критичну інфраструктуру та житлові будинки, спричиняють значні загоряння, у тому числі лісових та інших насаджень. Це призводить до значного забруднення атмосферного повітря небезпечними речовинами.

За попередніми підрахунками, за час ведення бойових дій на території України обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря можна прирівняти до щорічного обсягу викидів одного металургійного підприємства.

Забруднене повітря не має державних кордонів: викиди в атмосферне повітря, що були спричинені воєнною агресією рф на території України, переносяться, осідають та мають вплив на території інших держав, іноді на відстані в тисячі кілометрів. Тож наслідки від дій агресора впливають не лише на Україну.

Україна продовжує боротьбу з ворогом за Незалежність та європейські демократичні принципи і цінності і обов’язково переможе!!!


Довідково

Конвенція про транскордонне забруднення повітря на великі відстані є ключовою правовою та інституційною базою Організації Об'єднаних Націй. Вона була підписана у 1979 році та стала першим міжнародним договором для сприяння розвитку політики чистого атмосферного повітря. Конвенція набула чинності для України 16.03.1983.

Перший протокол, який був підписаний в рамках Конвенції, це Женевський протокол 1984 року про довгострокове фінансування Спільної програми моніторингу та оцінки поширення забруднювачів повітря на великі відстані в Європі (ЄМЕП). Протокол підписали 47 сторін, для України він набув чинності ще 28.01.1988.

ЄМЕП надає урядам інформацію про викиди, перенесення та осадження забруднюючих речовин.

Звіт України про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за 2020 рік по протоколу ЄМЕР підготовлено відповідно до Керівних принципів оцінки та надання даних про викиди та за підтримки експертів проєкту «Підтримка України в наближенні до природоохоронних норм ЄС (якість атмосферного повітря та управління відходами)», APENA2, що фінансується Європейським Союзом.

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!