Якщо на підприємстві є заправочна колонка (блок-пункт) для автомобілів, екологи розповідають, що за новими правилами в ємності з пальним має бути тільки добовий запас пального, то чи потрібен окремий дозвіл (ліцензія), якщо у дозволі на викиди забруднюючих речовин цей блок-пункт існує?
З 1 липня 2019 року набули чинності нові акцизні правила щодо пального та спирту. Ці зміни стосуються не лише роздрібних паливних мереж, а й тих, хто зберігає пальне для власних потреб. Відтепер необхідно придбати ліцензію на зберігання пального.
Вартість ліцензії — 780 грн на рік з кожного місця зберігання. У разі відсутності ліцензії штраф становитиме 500 тис. грн, а штрафувати почнуть з 2020 року.
Отже, варто зібрати всі необхідні документи, включаючи дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки. Якщо сумарна ємність складу ПММ перевищує 200 м3 — необхідно зареєструвати акцизний склад та встановити об`ємоміри й рівнеміри для ведення обліку підакцизних товарів (пального). На кожній заправці необхідно реєструвати податкові накладні у системі електронного адміністрування реалізації пального. Це зафіксовано у розділі VI Податкового кодексу України.
Таким чином, держава переходить з контролю за платниками акцизного збору до контролю обігу підакцизних товарів. А тому підприємства, що використовують власні заправні потужності у своїх виробничих цілях, мають докласти неабияких зусиль щодо запровадження цієї інновації.
Кирило Косоуров, голова Комітету управління відходами ПАЕУ
Роз’яснення надано в № 11, 2019 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»