Більшості керівників добре знайомі перевірки контролюючих органів та їх негативні наслідки для підприємства.
Незважаючи на це, більшість керівників продовжують припускатись грубих типових помилок, які в подальшому дорого коштують для суб’єкта господарювання.
Перевірки завжди вважаються стресовими «заходами» для бізнесу. І не має значення, планова ця перевірка або позапланова, - вона все одно викликає у керівників занепокоєння з приводу її результатів.
Власники та керівники суб’єктів господарювання мають навчитися захищати свої права. Але якщо сам бізнес не знатиме цих прав та не буде ними користуватися, то за нього ніхто цього не зробить.
Такий інструментарій для власників та керівників суб’єктів господарювання, ПАЕУ пропонує у вигляді посібника підприємцю «Як підготуватися до перевірки Державної екологічної інспекції та захистити свої права за її результатами. Поради та алгоритми».
Контроль є важливою та заключною функцією процесу управління. Контроль не існує в ізольованому вигляді, як не має бути контроль заради контролю. За допомогою контролю суб'єкт господарювання та контролюючий орган отримують інформацію про вплив господарської діяльності на об’єкти довкілля, дотримання нормативів екологічної безпеки, сплату екологічних податків та зборів, раціональне використання природних ресурсів. Дієвість контролю полягає в реальних наслідках виявлення порушення чинного законодавства, прийнятих норм і правил. На нього покладено обов'язок не лише виявити допущені порушення, але й глибоко їх проаналізувати, зробити висновки щодо можливих наслідків. Призначення контролю полягає у створенні передумов та здійснення управлінської діяльності, виходячи з інтересів людини та суспільства, попередженні неправомірної діяльності органів управління та службових осіб.
Саме такі функції покладені на Державну екологічну інпекцію України.
На жаль, в нашій країні порушення законодавства допускають не тільки суб’єкти господарювання, але і деякі співробітники контролюючого органу.
Тому питання результативності та об’єктивності державного контроль мають завжди великий суспільний резонанс.
Метою посібника є бажання надати суб’єктам господарювання дієві інструменти як відстоювати свої законні права та інтереси у відносинах із контролюючим органом при перевірці суб’єкта господарювання. |
Проте і принцип «забруднювач платить» ніхто не відміняє.
У посібнику:
Законодавче забезпечення державного нагляду (контролю)
Що перевіряє Держекоінспекція на підприємстві
Відповідальність посадових осіб за порушення законодавства
Покроковий план дій суб’єкта господарювання під час перевірки
Розрахунок розміру шкоди за зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу
Приклади найбільш характерних порушнь вимог природоохоронного законодавства та заходи впливу
ТОП-15 запитань які найчастіше виникають у посадових осіб суб’єктів господарювання
Керівники та менеджери підприємств у посібнику, знайдуть відповіді на запитання:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»