Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Об’єднана територіальна громада на Вінниччині за гроші від реалізації сміття озеленює вулиці

Іллінецька об’єднана територіальна громада(Вінницька область) гроші зароблені на роздільному збиранні сміття вкладає в озеленення вулиць.

Наразі у ОТГ збирають пластикові пляшки, які сортують за кольорами, а потім за допомогою спеціального пресу брикетують, передає Ukrainer.net.

Вторсировину відвозять на вінницьке підприємство «Гарна пляшка» для подальшої переробки.

Дохід від реалізації пластикових брикетів у Іллінцях спрямовують на тепличне господарство, де вирощують саджанці квітів для створення клумб.

За словами фахівця з озеленення Валентини Андрушко, у теплиці ростуть не лише квіти, а й хвойні дерева, які будуть висаджувати у населених пунктах ОТГ . «Я працюю за своєю профільною освітою разом з 5-ма колегами і дуже рада, що можу приносити користь своєму місту, - розповідає вона — Раніше їздила за кордон, навіть збиралася виїхати з Іллінців, бо не було можливості для самореалізації».

За словами Валентини Андрушко, жителі Іллінців помічають і цінують квіти. «Коли бачать, що висаджують нову клумбу, запитують: «А що тут буде? Яка нова ідея?», - розповідає вона. - Люди кажуть: «Ми цією стороною не ходили, а тепер ходимо, щоб помилуватися вашими квітами». 

Голова міської ради Іллінців Володимир Ящук додає, що ідея вирощувати квіти виникла з бажання меншими затратами озеленити та прикрасити місто. «Хоча коштів у бюджеті стало більше, однак об’єднана громада все одно думає, як їх заощадити та почати вкладати у різноманітні проекти, - пояснює мер. - А власна теплиця — це і зелені насадження для міста, і робочі місця».

Зараз у Іллінцях стоять спеціальні контейнери для пластикових пляшок. 

Однак сортування пластикових пляшок — це сезонний бізнес - прибуток залежить від пори року: улітку люди п’ють більше води, взимку — менше. 

Отож, на черзі – роздільний збір поліетилену, пластмаси, металу, паперу.

На додачу, в Іллінцях будують сміттєсортувальний комплекс вартістю 10 мільйонів гривень.

Це підприємство зможе сортувати до 120 кубічних метрів твердих відходів на добу. Якщо врахувати, що в Іллінцях можна зібрати до 50–60 кубічних метрів вторсировини, то частково сміттєсортувальна станція зможе обслуговувати і навколишні села та сусідні райони.

Ідею встановлення такої лінії запозичили у Золочеві, де сміттєсортувальний комплекс вже чотири роки дає можливість заробляти гроші та зменшувати об’єми захоронення відходів.

Іллінецьку об’єднанану територіальну громаду, до складу якої входить місто Іллінці з населенням 11 тисяч осіб та 22 села, створили у 2016 році. Після об’єднання бюджет Іллінців збільшився у чотири з половиною рази — з 14 до 62 мільйонів. У кілька разів збільшились також бюджети сіл. Більшу частину нових надходжень складають податок на доходи фізичних осіб, земельний та єдиний податки. Водночас збільшилися і видатки бюджету — в першу чергу на освіту, медицину, житлово-комунальне господарство та соціально-економічний розвиток. 

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!