Новини

Повернутися до переліку новин

Остап Семерак: «Сталий розвиток має стати передовим критерієм енергетичної політики України»

Україна готова бути активним учасником міжнародної боротьби зі змінами клімату та усвідомлює важливість переходу національної економіки до «зеленої» моделі розвитку на засадах сталого виробництва і споживання, де б було чітко розмежовано економічне зростання та  вичерпання природних ресурсів і деградація навколишнього природного середовища.

Про  це заявив Міністр екології та природних ресурсів  Остап Семерак під час виступу у Відні (Австрія) на форумі Сталого розвитку «Чиста енергія для сталого майбутнього», організованому Енергетичним співтовариство.

Він зазначив, що  Україна протягом останніх кількох років зробила суттєві кроки на шляху до просування «зеленої» моделі розвитку. Зокрема, однією з перших серед країн на європейському континенті ратифікувала Паризьку кліматичну угоду та визначила основні засади національної екологічної політики.

«Торік було ухвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року. Це перший цілісний нормативний документ, який дозволить вдосконалити і систематизувати нашу національну політику у сфері зміни клімату. Концепція написана з врахуванням норм Паризької угоди і передбачає розробку двух стратегій: Стратегії низьковуглецевого розвитку та Стратегії адаптації до зміни клімату», - сказав Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів наголосив, що кінцева мета України, як і інших Сторін Паризької угоди, це перехід у довгостроковій перспективі до розвитку відновлювальних джерел енергії.

«Я особисто підтримує міжнародну політику і зусилля всіх країн щодо вирішення проблем зміни клімату. Україна також зараз робить вибір на користь низьковуглецевої  економіки.  Переконаний, що це сприятиме економічному та соціальному розвитку  нашої країни. Зокрема, дозволить створювати нові робочі місця у сфері охорони довкілля, сприятиме  підвищенню енергоефективності та енергетичної безпеки, а також дозволить Україні отримати доступ до різних фінансових ресурсів для стимулювання низьковуглецевого розвитку на національному рівні», - зазначив Остап Семерак, наголосивши, що ухвалюючи стратегічні рішення у сфері енергетики, Україна буде враховувати у першу чергу питання національної енергобезпеки та можливість використання останніх досягнень та розробок у сфері «чистої енергії».

Окремо у своєму виступі Остап Семерак зупинився на реалізації масштабного проекту із будівництва потужної сонячної електростанції в Чорнибильській зоні, який підтримує український уряд.

«Вперше за 30 років Україна розглядає зону відчуження як територію для формування та розвитку інвестиційного потенціалу шляхом створення об’єктів з вироблення електроенергії з відновлювальних джерел.  Правильність нашого вибору підтверджують іноземні інвестори, які розуміють потенціал і інфраструктурні можливості зони відчуження та проявляють високий інтерес до можливості будувати об’єкти відновлювальної енергетики у зоні відчуження», - пояснив Остап Семерак, зазначивши, що Україна отримала близько 60 заявок від українських та зарубіжних інвесторів щодо можливості будувати сонячний парк на території Чорнобильської зони.

Нагадаємо, що 9 червня у Відні (Австрія) розпочався форум Сталого розвитку «Чиста енергія для сталого майбутнього». У рамках заходу  запланована панель високого рівня Енергетичного Співтовариства, де розглядатимуться можливості поступового виведення з експлуатації викопних видів палива і збільшення обсягу інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії, а також актуальність створення Групи Кліматичної ініціативи при Енергоспівтоваристві.

Джерело: www.menr.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!