Новини

Повернутися до переліку новин

Остап Семерак: Україна та НАТО розглядають можливість подальшої ліквідації могильників радіоактивних відходів на території України

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що від успішного проведення  пілотного проекту з ліквідації могильника радіоактивних відходів, які зберігалися на об'єкті «Вакуленчук» у Житомирській області, залежало подальше розгортання міжнародної технічної допомоги в цьому напрямку. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції з нагоди завершення  проекту Трастового фонду НАТО щодо захоронення радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об'єктів.

«Одним із завдань проекту -  підвищення рівня екологічної безпеки, зниження рівня  радіаційної загрози та недопущення  використання іонізуючих джерел у  терористичних цілях. Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що проект реалізовано успішно. Були дотримані жорсткі терміни виконання  з урахуванням правил радіаційної безпеки та вимог екологічного законодавства. Україна виконала частину взятих міжнародних зобов’язань і на крок стала екологічно безпечнішою», - зазначив Остап Семерак.

Міністр подякував партнерам України з офісу НАТО  та Уряду Федеративної Республіки Німеччина за співпрацю, підкресливши, що в умовах зовнішньої агресії для України дуже важливо відчувати підтримку з боку наших стратегічних партнерів.

«Ми усвідомлюємо і високо цінуємо ті зусилля, які спрямовані на ліквідацію терористичних загроз, підвищення рівня безпеки, а також покращення екологічної ситуації. Спільна реалізація проекту - чудова  можливість показати наскільки ефективно і якісно  ми  можемо працювати заради мирного і безпечного майбутнього світу.  На території України ще залишається низка об'єктів, які вже включені до  переліку для проведення радіаційного обстеження і подальшої ліквідації», - зазначив Остап Семерак.

За словами Голови  представництва  НАТО в Україні Александра Віннікова, завершення цього проекту є важливим досягненням,  здійсненим спільними зусиллями України та НАТО в рамках Трастового фонду із захоронення радіоактивних джерел.

«Значення цього проекту важко переоцінити. Нам вдалося не лише вирішити питання ліквідації  радіоактивних відходів, розташованих на об’єкті «Вакуленчук», але й забезпечити реабілітацію території, на якій зберігались радіоактивні відходи, усунувши  подальший негативний вплив на навколишнє середовище. Наразі ми розглядаємо можливості для продовження співпраці у цій сфері, та проводимо оцінку ресурсів і механізмів, необхідних для цього. Успішна реалізація даного проекту є цінним внеском союзників  і партнерів Альянсу для забезпечення екологічної безпеки в України для наступних поколінь»,- сказав Голова представництва  НАТО в Україні Александр Вінніков.

Міністр наголосив, що проект завершився не просто вилученням радіоактивних відходів, а повною і якісною рекультивацією ділянки, на якій був розміщений могильник, включаючи поновлення шару родючого ґрунту та озеленення територій.

За словами Остапа Семерка, у процесі реалізації проекту був здійснений його екологічний аудит і оцінка впливу на навколишнє середовище.

«Успішна реалізація проекту відкриває широкі можливості для подальшої співпраці з нашими міжнародними партнерами. До речі, проект був реалізований українськими інженерами, які продемонстрували європейський рівень організації та виконання робіт. Мінприроди готове до подальшої конструктивної співпраці», - зазначив Остап Семерак.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук  підкреслив, що перенесення сховищ із областей України – пріоритетне завдання для безпеки нашої держави.

«Усі радіоактивні відходи будуть зосереджені у зоні відчуження, але доки відсутній Фонд поводження з РАВ, нестача фінансування гальмуватиме реалізацію цієї мети. На сьогодні для підвищення безпеки України співпраця з міжнародними організаціями є надзвичайно корисною. Спільний проект з перенесення сховища «Вакуленчук» суттєво підвищив безпеку одного з регіонів України: понад 30 тонн радіоактивних матеріалів, які було вилучено  та перевезено, вже не є загрозою для людей, а також предметом для несанкціонованого використання»,- зазначив під час заходу Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук. 

Нагадаємо, що зазначений проект реалізовувався в рамках Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України і Організацією НАТО з підтримки (ОНПП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися   внаслідок  виконання військових програм колишнього СРСР в Україні. Угода була підписана 8 лютого 2008 року та ратифікована 17 червня 2015 року Верховною Радою України.

Джерело: www.kmu.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!