Новини

Повернутися до переліку новин

Отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у разі оренди джерела викиду та хто несе відповідальність за експлуатацію?

Відповідно до частини першої ст. 10 Закону № 2707 підприємства, установи, організації та громадяни — суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин.

За приписами частини шостої ст. 11 Закону № 2707 викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого, зокрема, суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Згідно з п. 2 Порядку № 302 дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмо сферне повітря стаціонарними джерелами (далі — дозвіл) — це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам — підприємцям (далі — суб`єкт господарювання) експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмо сферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Проте, відповідно до частини четвертої ст. 4-1 Закону № 2806 у разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря чи іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об`єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування (далі — устаткування) підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом.

   Чи суперечать дані Закони один одному при отриманні дозвільної документації, при умові, якщо Ви орендуєте джерела викиду? І на кого покладається відповідальність за використання приміщень та обладнань? Та які рішення приймає Верховний Суд?

Більше прикладів і роз’яснень стосовно вирішення даного колізійного питання та схожих інших — ви знайдете у системі «Онлайн-коснультант еколога підприємства», тематичний фільтр «Охорона атмосферного повітря».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!