Новини

Повернутися до переліку новин

Парламент ухвалив законопроєкт про реформування системи моніторингу довкілля у другому читанні

Верховна Рада України у другому читанні схвалила проєкт Закону №7327 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля”.

Цей документ дозволяє Україні не лише зробити ще один крок на шляху до ЄС, але й дійсно інтегрує поняття “моніторинг” у кожен сектор довкіллєвої політики. Це сфери якості атмосферного повітря, морських, поверхневих, підземних вод та ґрунтів, лісів, рослин, тварин, поводження з відходами та геологічних процесів тощо.

Законопроєкт наскрізно пронизує 18 законодавчих актів України принципами моніторингу довкілля, задає певну рамку. 

«Для України це важливо, оскільки в умовах повномасштабної війни росії проти України необхідно оперативно не лише фіксувати, а й аналізувати реальні обсяги завданої шкоди довкіллю, аби на їх основі планувати заходи з відновлення довкілля», - зауважив Міністр Руслан Стрілець.

За словами Міністра, наразі українська система моніторингу довкілля забезпечує лише констатацію факту перевищення показника забруднення. Вона не дозволяє отримати повну картину стану довкілля.

Відповідно на основі цих даних складно ухвалювати важливі управлінські рішення.

«Комплексний та систематичний збір екологічних  даних дозволить здійснювати їх відповідний аналіз. Адже ми прагнемо не просто збирати екологічні дані і відкривати їх, як це передбачено Орхуською конвенцією, а й належним чином систематизувати їх. І вже сьогодні працюємо над прототипами алгоритмів, які дозволять нам оцінювати як зміни в одному секторі екологічної політики впливають на інші сектори екологічної політики. Тобто започатковуємо модель аналізу таких даних, що в подальшому дасть змогу доводити причинно-наслідковий зв’язок цих змін.  І уся ця інформація буде доступна на єдиній екологічній платформі Міндовкілля «ЕкоСистема», - підкреслив Міністр.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!