Новини

Повернутися до переліку новин

Перевірки: як виконати вимоги законодавства і уникнути зауважень

Проблема перевірок контролюючими органами суб’єктів підприємницької діяльності, як і раніше, не втрачає гостроти та актуальності серед підприємців. Кожному суб’єкту господарювання рано чи пізно доводиться проходити перевірку контролюючими органами. Які дії в цьому випадку слід виконати, що потрібно знати в першу чергу, як зорієнтуватися в різноманітті нормативних документів, що регламентують проведення перевірок, щоб максимально захистити свої права та уникнути можливих неприємностей? Про це ми неодноразово розповідали на сторінках видання, під час тренінгів та семінарів.

На глибоке переконання Івана Паламарчука, голови комітету з охорони надр PAEU, заслуженого природоохоронця України, керівництво підприємства нерідко саме одразу займає позицію винуватого. Причина – у незнанні своїх прав та законодавчих підстав перевірки.

Чи можливо «вистояти» за таких умов?

Так! Насамперед потрібно добре знати права, обов’язки та повноваження контрольних органів.

Положенням п.п. 5, 6 ст. 19 Господарського кодексу України забороняється незаконне втручання і перешкоджання господарській діяльності суб’єктів господарювання зі сторони органів державної влади, їх посадових осіб при здійсненні ними державного контролю і нагляду. Органи державної влади і посадові особи зобов’язані здійснювати контроль і перевірки діяльності суб’єктів господарювання неупереджено, об’єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб’єктів господарювання.

Чи знаєте ви:

Чи має право інспекція вносити зміни в затверджений річний план перевірок, наприклад, додати суб’єкта господарювання для перевірки?

Якщо Ви вирішили не допустити посадових осіб Інспекції до здійснення перевірки (за наявності підстав), які документи має скласти інспектор? Чи може бути в такому разі посадова особа підприємства притягнута до адміністративної відповідальності? Якщо так, то за якою статтею КУпАП?

Чому для різних підприємств інспекція встановлює різні строки проведення перевірок?

Що таке арбітражна проба стічних вод? Які особливості відбору арбітражної проби?

За результатами перевірки, на переконання інспектора у підприємства відсутній Висновок з ОВД і він складає протокол про адміністративне правопорушення. За якою статтею КУпАП кваліфікується дане правопорушення? Який орган розглядає адміністративні матеріали за вказаною статтею?

Що це означає, коли у річному плані зазначені кілька адрес підприємства?

В разі складання інспектором за результатами перевірки (в разі виявлення порушень) адміністративних матеріалів: протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про накладання адміністративного стягнення, в якому із них посадова особа має право надати заперечення?

Основні помилки фахівців підприємств розберуть експерти ПАЕУ та нададуть рекомендації під час VIII Щорічної практичної ЕКОконференції-2020 «Екологічна безпека-2020: КОЖЕН ПРАКТИК ПОВИНЕН ЗНАТИ…», 27 листопада, онлайн

 

З питань участі
0 800 214 899

Щодо вступу до ПАЕУ:
Інна Сінєнко,
073-305-8016,
event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!