Новини

Повернутися до переліку новин

Підприємство повинно було отримати дозвіл на викиди 24.02.2022 (на не окупованій території), його й досі не видали, що робити?

Нагадаємо, 21 березня під час круглого столу в онлайн-форматі профспілки екологів ПАЕУ із заступником міністра Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів Олександром Краснолуцьким обговорювали болючі питання для екологів підприємств, які склалися у воєнний стан.

Одне із актуальних запитань: Підприємство повинно було отримати дозвіл на викиди 24.02.2022 (на не окупованій території), його й досі не видали, що робити?

Олександр Краснолуцький, заступник міністра Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів: На сьогодні була прийнята постанова КМУ яка скасувала видачу дозволів на викиди. Постанова встановлює, що суб’єкт господарювання повинен лише інформувати Мінекономіки про здійснення викидів, а Мінекономіки передає в роботу вже Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України. І відповідно до постанови протягом року після зняття воєнного стану, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів Украни вносить дані та формує дозволи.

Коментар експерта Людмили Хоміч, віцепрезидент ПАЕУ: Це питання врегульовано постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18 березня 2022 р. № 314, відповідно до якої щодо дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами викидів застосовується декларативний принцип.

Зокрема, у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання до Міністерства економіки декларації про провадження господарської діяльності, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг).

Форма декларації не затверджена, але затверджено перелік відомостей, які вносяться до декларації про провадження господарської діяльності. Ними є:

  1. Відомості про суб’єкта господарювання:
  • для юридичної особи — організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (у разі наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ та місцезнаходження;
  • для фізичної особи — підприємця — прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України) та місце проживання.
  1. Відомості про фактичну адресу (адреси) провадження господарської діяльності.
  2. Назва виду господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання.
  3. Назва дозвільного документа (назви дозвільних документів) на заміну якого (яких) на період воєнного стану подана декларація.
  4. Відмітка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, іншого результату надання публічної послуги, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.

Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта:

  • в електронній формі — через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема засобами мобільного додатку Порталу Дія (Дія);
  • у паперовій формі — через центр надання адміністративних послуг, подана особисто суб’єктом господарювання або уповноваженою особою, надіслана поштою.

Міністерство економіки у період воєнного стану, а також протягом одного тижня з дня припинення чи скасування воєнного стану щодня має повідомляти відповідним органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг інформацію про суб’єктів господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, види господарської діяльності, які ними провадяться, та їх місцезнаходження, шляхом перенаправлення отриманих декларацій.


Важливо!

Також суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, невідкладно, але не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану звертаються до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг і отримують відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, без зупинення (припинення) їх діяльності.


Більше запитань-відповідей  в матеріалі «Про спрощення дозвільних процедур та регулювання для пришвидшення відновлення інфраструктури та економіки України: актуальний коментар».

Матеріал є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022

Передплачуйте Живий журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за зниженою ціною!

Та користуйтеся виданням і отримуйте професійну підтримку в будь-якій точці України!

  • ЖИВИЙ ЖУРНАЛ — це електронна версія видання із додатковими сервісами та інструментами.

Доступний у режимі 24/7 у смартфоні, планшеті чи комп’ютері.


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!