Нагадаємо, 21 березня під час круглого столу в онлайн-форматі профспілки екологів ПАЕУ із заступником міністра Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів Олександром Краснолуцьким обговорювали болючі питання для екологів підприємств, які склалися у воєнний стан.
Одне із актуальних запитань: Підприємство повинно було отримати дозвіл на викиди 24.02.2022 (на не окупованій території), його й досі не видали, що робити?
Олександр Краснолуцький, заступник міністра Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів: На сьогодні була прийнята постанова КМУ яка скасувала видачу дозволів на викиди. Постанова встановлює, що суб’єкт господарювання повинен лише інформувати Мінекономіки про здійснення викидів, а Мінекономіки передає в роботу вже Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України. І відповідно до постанови протягом року після зняття воєнного стану, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів Украни вносить дані та формує дозволи.
Коментар експерта Людмили Хоміч, віцепрезидент ПАЕУ: Це питання врегульовано постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18 березня 2022 р. № 314, відповідно до якої щодо дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами викидів застосовується декларативний принцип.
Зокрема, у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання до Міністерства економіки декларації про провадження господарської діяльності, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг).
Форма декларації не затверджена, але затверджено перелік відомостей, які вносяться до декларації про провадження господарської діяльності. Ними є:
Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта:
Міністерство економіки у період воєнного стану, а також протягом одного тижня з дня припинення чи скасування воєнного стану щодня має повідомляти відповідним органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг інформацію про суб’єктів господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, види господарської діяльності, які ними провадяться, та їх місцезнаходження, шляхом перенаправлення отриманих декларацій.
Важливо!
Також суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, невідкладно, але не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану звертаються до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг і отримують відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, без зупинення (припинення) їх діяльності.
Більше запитань-відповідей в матеріалі «Про спрощення дозвільних процедур та регулювання для пришвидшення відновлення інфраструктури та економіки України: актуальний коментар».
Матеріал є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022
Та користуйтеся виданням і отримуйте професійну підтримку в будь-якій точці України!
Доступний у режимі 24/7 у смартфоні, планшеті чи комп’ютері.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»