Порушення законодавства з ОВД, підстави тимчасової заборони/припинення діяльності підприємств за результатами перевірки
Під час проведення заходу державного нагляду (контролю) перевіряючий орган, посилаючись на частину шосту статті 3, частину другу і п’яту статті 9 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» може вимагати від суб’єкта господарювання надати Висновок з оцінки впливу на довкілля (висновок державної екологічної експертизи) та перевірити, чи виконуються умови висновків з оцінки впливу на довкілля (ОВД)
Відповідно до частини шостої статті третьої Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» забороняється провадження господарської діяльності, експлуатація об’єктів, інші втручання в природне середовище і ландшафти, у тому числі видобування корисних копалин, використання техногенних родовищ корисних копалин, якщо не забезпечено в повному обсязі додержання екологічних умов, передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля, рішенні про провадження планованої діяльності та проектах будівництва, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об’єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі видобування корисних копалин, використання техногенних родовищ корисних копалин, а також змін у цій діяльності або подовження строків її провадження. Частиною другою статті 9 визначено, що висновок з ОВД є обов’язковим для виконання, враховується при прийнятті рішення про провадження планованої діяльності та може бути підставою для відмови у видачі рішення про провадження планованої діяльності.
У разі виявлення правопорушення орган державного контролю зазначає це в уніфікованому акті перевірки та готує припис. Суб’єкт господарювання може понести суттєві втрати від тимчасової заборони (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ним законодавства про оцінку впливу на довкілля.
Так, стаття 16 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачає, що підставою для припинення діяльності підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання є провадження планованої діяльності, яка підлягає ОВД, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності або систематичні порушення у сфері оцінки впливу на довкілля, що не можуть бути усунені з технічних, економічних або інших причин.
Отже, запобігти ризикам порушення законодавства повинні кваліфіковані фахівці підприємства, що знають, яка планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля, як пройти успішно процедуру ОВД та не потрапити у халепу, бо ціна помилки може коштувати кілька мільйонів доларів.
Практичні кейси та досвід отримайте під час Інтенсиву «Проблемні питання ОВД та шляхи їх вирішення» 9-10 вересня на Всеукраїнському ЕКОБІЗНЕС-ФОРУМІ «Зелена економіка: як досягти балансу» у м. Дніпро. Наживо!
У обговоренні беруть участь:
Вас очікують:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»