Новини

Повернутися до переліку новин

Про найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України

Викиди шкідливих речовин промисловими підприємствами призводять до забруднення навколишнього середовища. Мова йде, зокрема, про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, ґрунти та водойми, а також скиди стічних вод. Викиди становлять загрозу не лише для довкілля, а й для здоров’я і добробуту населення. Досі не існує єдиної регуляторної і законодавчої бази у сфері промислового забруднення, а нагляд за його дотриманням здійснюють одночасно декілька структурних підрозділів Мінприроди.

У 2017 році Україна взяла на себе зобов’язання в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС запровадити положення Директиви 2010/75/ЄС «Про промислове забруднення». Директива та концепція застосування найкращих доступних технологій визначають порядок видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин, гранично допустимі обсяги забруднення та перелік найкращих доступних технологій та методів управління для кожного сектору промисловості та виду діяльності.

Уряд України спільно з підприємствами та природоохоронними організаціями працюватимуть над розробкою і затвердженням переліку найкращих доступних технологій та методів управління. З часом їхнє застосування стане обов’язковим для підприємств.

Кінцева мета – запобігання, зменшення і контроль промислового забруднення в Україні.

Проект «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням Уряду Німеччини, створений задля покращення адміністративної та фахової спроможності відповідальних державних органів та суб’єктів господарювання задля виконання Директиви про промислові викиди та, таким чином, забезпечення послідовного застосування концепції інтегрованого запобігання та зниження рівня промислового забруднення довкілля, а також сприяння застосуванню найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ).

За дорученням уряду Німеччини GIZ підтримує реалізацію державної політики у сфері промислового забруднення. Створення необхідних правових та інституційних передумов – процес довготривалий, передбачає як впровадження вимог Директиви, так і затвердження переліку найкращих доступних технологій. GIZ та Мінприроди тісно співпрацюватимуть на усіх етапах розробки нормативно-правової бази. Так, зокрема, GIZ підтримує реформування дозвільної системи та впровадження інтегрованого дозволу. Передбачені тренінги та навчальні поїздки для Мінприроди, інших органів виконавчої влади та промислових підприємств. Створення електронної інформаційної системи дозволить вести облік фактичних обсягів промислового забруднення, а також забезпечить доступ громадськості до інформації про викиди.

Пріоритетними для затвердження переліку найкращих доступних технологій є дві категорії видів діяльності: «Виробництво та обробка металів» і «Промисловість з переробки мінеральної сировини». Окрім того, додаткова фінансова підтримка стимулюватиме підприємства інвестувати в модернізацію виробничих потужностей.

Так, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління дозволить не лише зменшити промислове забруднення, негативні наслідки для довкілля і клімату, але й модернізувати промисловість.

За сприяння реалізації реформи сфери промислового забруднення, в 2020 році Проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за доручення Уряду Німеччини, вручена відзнака «Екотрансформація»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!