Термін «небезпечні відходи» визначено ст. 1 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — ЗУ «Про відходи»): «небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними».
Загалом відходи сфер виробництва і сфери споживання залежно від фізичних, хімічних і біологічних характеристик усієї маси відходу або окремих його інгредієнтів поділяються на чотири класи небезпеки:
• I-й клас — речовини (відходи) надзвичайно небезпечні;
• II-й клас — речовини (відходи) високо небезпечні;
• III-й клас — речовини (відходи) помірно небезпечні;
• IV-й клас — речовини (відходи) мало небезпечні.
На сьогодні скасовано ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення», який дозволяв визначати клас та ступінь небезпеки відходів (для населення, а не для довкілля в цілому) розрахунковим або імперичним методами. Таким чином, враховуючи скасування вищевказаного документа, питання частково залишається відкритим.
У жовтневому номері журналу «Екологія підприємства» пропонуємо ексклюзивний практикум для фахівців — відповіді на актуальні запитання, що стосуються поводження з небезпечними відходами, з-під пера експертів — лідерів у галузі поводження з небезпечними відходами: Кирила Косоурова, Івана Паламарчука, Ганни Таранцової, Марини Тимошенко.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»