Новини

Повернутися до переліку новин

Проекти з енергоефективності — основа розвитку енергонезалежних та заможних громад

Інтерв’ю з Головою Державного агентства з енергоефективності та енерго збереження України Сергієм Савчуком


Від редакції
На енергоефективних рішеннях для енергонезалежності та покращення добробуту громад наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час 5-го Форуму енергоефективного партнерства 12 квітня 2019 року в КВЦ «Парковий». Захід зібрав понад 700 учасників — урядовців, представників органів місцевого самоврядування, ОТГ, бізнесу, іноземних партнерів та громадськість.
Тож за підсумками головної події року у сфері енергоефективності Голова агентства в ексклюзивному інтерв’ю для проекту «ECOBUSINESS» окреслив сучасні прогресивні фінансові інструменти для підвищення енергоефективності в громадах.


Наскільки значущим є питання енергоефективності для країни? Чи є вже певні напрацювання у цьому напрямі?

С. С.: Енергоефективність залишається одним із пріоритетних питань державної політики. Щодо значних здобутків, то варто виділити зниження залежності від блакитного палива. Так, у 2018 році бюджетні установи, теплокомуненерго та населення зменшили споживання газу на 6 млрд м3 у рік, ніж у 2014 році. Це означає, що понад1,2 млрд євро не витрачено на закупівлю імпортного газу.

Водночас за останні п’ять років залучено до 3 млрд євро інвестицій в енергоефективність та проекти «чистої» енергії. Все це інвестиції бізнесу, іноземних інвесторів, громад.

Попереду ще чимало роботи, а можливості для реалізації енергоефективних проектів є. Так, за останні роки децентралізації місцеві бюджети зросли у понад три рази: із 70 млрд грн перед реформою до 234 млрд гривень. Громади вже активно використовують ці кошти, у т. ч. й на проекти енергоефективності та «чистої енергетики».

У 2018 році бюджетні установи, теплокомуненерго та населення зменшили споживання газу на 6 млрд м3 у рік, ніж у 2014 році. За останні 5 років залучено до 3 млрд євро інвестицій в енергоефективність та проекти «чистої» енергії.

Завдяки зусиллям Уряду, Парламенту, Держенергоефективності, міжнародних партнерів та експертів в Україні вже діє низка європейських механізмів з енергоефективності. Окресліть, будь ласка, переваги цих інструментів для громад.

С. С.: «Теплі кредити». Користь від урядової програми «теплих» кредитів унікальна. Завдяки їй більше півмільйона українських сімей (це, фактично, вся Черкаська область) вже заощаджують до 70 % на комунальних послугах, а в їхніх оселях тепло та комфортно. Крім цього, ці родини отримали відшкодування частини витрат при облаштуванні енергоефективних домівок.

Увага! Матеріал публікується частково. Повна версія в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 6, 2019

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 6, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!