Новини

Повернутися до переліку новин

Прості питання складної екологічної безпеки підприємства

Законом України від 25.06.1991 № 1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища» задекларовано, що охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України. Більшість принципів охорони навколишнього природного середовища так чи інакше причетні до діяльності суб’єктів господарювання, а саме: пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов'язковість додержання екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності, гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров'я людей, екологізація матеріального виробництва на основі комплексності рішень у питаннях охорони навколишнього природного середовища, використання та відтворення відновлюваних природних ресурсів, широкого впровадження новітніх технологій тощо.

Цікаво, що на  законодавчому рівні в Україні відсутнє визначення поняття «екологічна безпека підприємства», хоча це  питання на сьогодні є дуже важливим, при цьому законодавець у статті 50 Закону № 1264-XII надав трактування: екологічна безпека є такий стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров'я людей. Таким чином, суб’єкт господарювання при здійсненні свої діяльності повинен дотримуватися екологічних нормативів, гарантувати сплату платежів та  штрафів за  забруднення навколишнього середовища, забезпечити екологічність його продукції тощо, отже, забезпечувати екологічну безпеку виробництва. В разі недотримання в своїй господарській діяльності вимог екологічної безпеки суб’єкт господарювання або його посадові особи несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність. Саме тому, суб’єкт господарювання повинен бути зацікавленим в правильній організації роботи фахівців екологічної служби. 

Національний центр сталого розвитку спільно з Професійною асоціацією екологів України запрошує фахівців відповідальних за природоохоронну діяльність підвищити кваліфікацію на 

ІНТЕНСИВ-КУРСІ «Екологічна безпека підприємства» зі свідоцтвом держзразка>>>

Форма навчання: онлайн-заняття (відеоуроки)

Тривалість навчання: 7-30 червня 2021 (у будні дні після 13.00)

Обсяг курсу: 24 години

Питання курсу:

7.06.2021

Природоохоронне законодавство. Необхідний базис знань еколога на підприємстві>>>  

9.06.2021

Як підготуватися до природоохоронної перевірки в 2021-му році чи оскаржити результати такої перевірки>>> 

11.06.2021

Огляд судової практики з актуальних питань природоохоронного законодавства>>> 

16.06.2021

Забезпечення очищення ґрунтів в результаті надходження в ґрунт забруднюючих речовин або суміші забруднюючих речовин, в тому числі — при несанкціонованому розміщенні відходів. Рекультивація земель.

18.06.2021

Вимоги до створення ЛОС. Досвід впровадження високотехнологічного та енергоефективного обладнання очистки стічних вод.

Сучасні технології очищення виробничих стічних вод. Рекомендації з вибору обладнання>>> 

22.06.2021

Основні вимоги законодавства в галузі охорони атмосферного повітря та організація діяльності на підприємстві>>>  

23.06.2021

ОВД. Процедура, рекомендації, приклади>>> 

24.06.2021 Актуальні питання поводження з відходами на підприємстві. Віднесення відходів до класу небезпеки. Паспортизація відходів.

25.06.2021

Екологічна звітність. Екологічний податок. Відповіді на проблемні запитання>>> 

29.06.2021

Лабораторні вимірювання>>> 

30.06.2021

СЗЗ. Запитання-відповіді>>> 

 ЕКСПЕРТИ КУРСУ:

ЛЮДМИЛА ХОМІЧ, віце-президент Професійної асоціації екологів України, автор публікацій з питань правового регулювання використання природних ресурсів, охорони довкілля та систем екологічного управління, юрист за фахом

ОЛЕНА КОВАЛЬОВА, адвокат з 20 річним досвідом правового супроводу господарської діяльності вітчизняних та іноземних промислових підприємств.

ЯНІНА БАСИСТА, спеціаліст у сфері відходів та проектного менеджменту

ЮЛІЯ БОЙКО. еколог-практик, експерт комітетів з управління відходами, промислової екології та інновацій, екологічного права та законотворчості ПАЕУ, автор навчальних курсів.

МАР’ЯНА ГІНЗУЛА, кандидат географічних наук, фахівець з охорони водних ресурсів, членкиня комітету з охорони водних ресурсів та водного врядування ПАЕУ.

НАТАЛІЯ ПАВЛЕНКО, експерт Комітетів з охорони атмосферного повітря та питань боротьби зі зміною клімату й адаптації до неї.

МАКСИМ СОРОКА, еколог з понад 10-ма роками досвіду інструментальних екологічних вимірювань, PhD з екологічної безпеки, експерт з екологічного моніторингу та оцінки впливу на довкілля.

АРІНА ПЕТРОСЯН, к.б.н., с.н.с, провідний науковий співробітник лабораторії якості повітря ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ»

ТЕТЯНА МАРЕМУХА, науковий співробітник лабораторії якості повітря ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ»

Вартість курсу: 7500 грн на особу (видається документ державного зразка про підвищення кваліфікації та сертифікат від організатора)

Окремо одне заняття: 900 грн (видається сертифікат від організатора)

Спеціальні умови: знижка 10 % для членів Професійної асоціації екологів України (PAEU)

З питань участі
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів: 0 800 214 899
Щодо вступу до ПАЕУ:
Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!