Новини

Повернутися до переліку новин

Реформа системи управління відходами в Україні: що очікує на бізнес та як підготуватися до змін

Про це йшлося під час засідання Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при Торгово-промисловій палаті України. 

9 липня набрав чинності Закон “Про управління відходами”. Наразі триває підготовка необхідної нормативно-правової бази, яка запустить всі його механізми в дію. Однак це не перешкоджає бізнесу вже зараз готуватися до нововведень. Кожен підприємець може проаналізувати свою діяльність в розрізі вимог нового закону, переглянути свої технологічні регламенти”, – зазначила директорка Департаменту цифрової трансформації та електронних публічних послуг Міндовкілля Євгенія Попович. 

Декілька перших кроків, які вже зараз можуть почати робити підприємці:

 • провести класифікацію своїх відходів за новим, так званим, List of Waste, тобто Національним переліком відходів. Проєкт цього документа вже є в загальному доступі та має бути затверджений найближчим часом; 
 • визначити, чи відходи належать до безпечних або небезпечних. За необхідності провести необхідні лабораторні аналізи згідно встановленої процедури;
 • зрозуміти, які операції з відходами виконуватиме підприємство за новим законодавством; 
 • підготувати документи для отримання дозволів на здійснення таких операцій. Адже перелік таких документів чітко прописаний у Законі; 
 • щодо небезпечних відходів потрібно врахувати: обробляти такі відходи за новими правилами може лише підприємство, яке має ліцензію на комплекс операцій, тобто у тому числі виконує рециклінг або видалення. Тож у такому випадку варто завчасно подбати про отримання ліцензій;
 • якщо ви збираєте та перевозите небезпечні відходи в інші країни – маєте також отримати на це ліцензію.  

Водночас ми вже зараз працюємо над полегшенням процедур, які потрібно буде пройти суб’єктам господарювання за новими правилами. Для цього впроваджуємо цифрові інструменти”, – розповіла Євгенія Попович.

Наприклад, на єдиній онлайн платформі ЕкоСистема для підприємств будуть доступні:

 • кабінет суб’єкта господарювання; 
 • інформаційна система управління відходами, через яку здійснюватиметься облік відходів, відслідковуватимуться всі дії із відходами, генеруватиметься звітність.

У інформаційній системі можна буде:

 • подати документи та отримати ліцензії;
 • онлайн оформити дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів; 
 • отримати висновок на транскордонне перевезення відходів;
 • автоматично згенерувати декларацію про відходи. Підприємству залишиться лише перевірити сформований файл та підписати його. Така звітність системою надсилатиметься і до Державної служби статистики України тощо. 

Тож підготовчу роботу до впровадження реформи наразі робить не лише держава, але й може вже розпочинати бізнес. Адже від цього залежить наскільки швидко реальні зміни відчує кожен українець. 

 

Джерело: Міндовкілля

Також дізнавайтеся, яка є кримінальна відповідальність за порушення вимог у сфері поводження з відходами із матеріалу "Відповідальність за порушення вимог законодавства України у сфері поводження з відходами".

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!