Новини

Повернутися до переліку новин

Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів

22 листопада 2018 р. у Києві відбувся Воркшоп  «Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів», який був організований Голландським консорціумом «Partners in Business Biobased Energy Ukraine» (PIB), Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Держенергоефективності України, ГС «Біоенергетична асоціація України» та асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу». Воркшоп зібрав близько 100 учасників, серед яких представники аграрних компаній, наукових інститутів, бізнесу тощо.

Відкрив Воркшоп Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, який зазначив: «Для України важливо  відкрити додаткові шляхи для інвесторів біоенергетичних проектів. Оскільки будь-який проект це можливість для інвестора заробити гроші, а для України це додаткові робочі місця, надходження та, в першу чергу, заміщення природного газу та бензину (для довідки: в 2017 році Україна заплатила 3,8 мільярда доларів США за імпортований природний газ)».

Також у вітальній секції виступили радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спанс: «Відновлювані джерела енергії дуже важливі для клімату, енергетичної безпеки та економічного розвитку (особливо в регіонах). Компанії з Нідерландів і України можуть працювати над спільними бізнес-кейсами для реалізації прибуткових проектів» та Ханс ван Клінк, Координатор проекту Partners for International Business: Biobased Energy Ukraine: «PIB об’єднує компанії з Нідерландів та співпрацює з Kara, DSD BV, BTG-BTL, HoSt bv, Roof Clix, University of Saxion та Wageningen (проекти, що фінансуються ЄС) для реалізації біоенергетичних проектів в Україні. PIB бачить потенціал в Україні, і шукає українських партнерів, які готові співпрацювати в інвестиційних, наукових проектах та створювати конкретні бізнес-кейси».

В першій частині Воркшопу відбувся тренінг із розробки прибуткових бізнес-проектів та ряд презентацій про сучасний стан та інструменти підтримки ринку; фінансування біоенергетичних проектів, а також було представлено ряд інвестиційних проектів. Серед спікерів: представники ГС "Біоенергетична асоціація України, Саксіонського університету прикладних наук (Нідерланди), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), АТ «УКРГАЗБАНК», Нідерландського Торгівельно-Інвестиційного Фонду (DTIF), ТОВ «Юзефо-Миколаївська Біогазова Компанія», ТОВ «Астарта», ТОВ «Pro-Energy», ТОВ «УкрТепло», DSD BV. 

В другій частині Воркшопу відбулось обговорення представлених раніше інвестиційних проектів між представником Саксіонського університету (Нідерланди) – Френком Стіксмою та спікерами. Потім учасники були розділені на три групи для обговорення питань/проектів, пов'язаних з біогазом, використанням біомаси в теплогенерації та виробництвом етанолу з цукру, після чого керівники кожної групи (Кейс Квант, Ганс ван Клінк, Георгій Гелетуха) представив тезисно основні проблеми, що обговорювалися в групі та пропозиції щодо їх вирішення.

Деякі цитати від спікерів Воркшопу:

Георгій Гелетуха, Голова Правління Біоенергетичної асоціації України: «Разом на нафтопродукти, природний газ та вугілля Україна витрачає понад 11 млрд. доларів США. І це найбільш вагомі статті нашого імпорту. Біоенергетика може замістити частину в усіх цих напрямках: в газі, вугіллі, нафтопродуктах».

Френк Стіксма, Саксіонський університет прикладних наук (Нідерланди), в рамках Прискореного курсу із розробки прибуткових бізнес-проектів: «Сьогодні спосіб ведення бізнесу змінюється. Бізнес переходить з моделі орієнтованої на прибуток до моделі орієнтованої на вплив від впровадження певного проекту. Проекти відновлюваної енергетики мають бути із довгостроковим мисленням».

Олександр Ніколаєнко, директор департаменту з питань енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР): «ЄБРР є найбільшим міжнародним інвестором у приватний сектор України (проінвестовано в проекти енергоефективності та ВДЕ в Україні - 3 млрд. Євро). Ми ставимо ціль для себе в наступному році вдвічі збільшити введені потужності по біомасі і біогазу у порівнянні з 2018 роком».

Родіон Морозов, «Укргазбанк»: «Разом з IFC Укргазбанк профінансував 25% потужностей ВДЕ України, а саме з 2016 р. вже профінансовано 140 проектів на 479 млн. Євро загальною потужністю 814 МВт, (переважно проекти сонячної електрогенерації). Також, Укргазбанк профінансував 4 проекти по біомасі (ТЕС/ТЕЦ) та 8 біогазових проектів (по дегазації полігонів)».

Борис Рачинський, керівник напрямку «Котли на біомаси» компанії «УкрТепло»: «Група УкрТепло – один з лідерів в сфері біоенергетики України, працює майже в усіх напрямках ВДЕ. Проект "Рівнетеплоенерго" – мережа муніципальних котелень міста Рівного, з 35 котельними загальною потужністю 868 МВт, ми придбали з ціллю переоснащення існуючих газових котелень на котельні на біомасі, а також побудова ТЕЦ та декількох котелень на біомасі. Інвестиційний план проекту на 2019-2022 рр. передбачає реалізацію потужності 140,7 МВт, що вимагає 40 млн. Євро інвестицій».

Ханс ван Клінк, DSD BV: «Пряма обробка цукрового буряку з технологією BetaProcess (більш високий вихід етанолу: 100-150 літрів етанолу з 1 т цукрових буряків, у порівнянні з 90 літрами етанолу при існуючій технології) відкриває можливості використання цукрового буряку як сировини у хімічній промисловості. DSD BV шукає партнерів в Україні для реалізації даної технології».

Джерело: прес-служба Біоенергетичної асоціації України (БАУ)

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!