Новини

Повернутися до переліку новин

Сергій Савчук: «Відновлювана енергетика стане проривом енергетичної децентралізації країни»

Таким був лейтмотив IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості», який відбувся 23 листопада у м. Києві за ініціативи Держенергоефективності.

Більше 600 учасників заходу — представники центральної та місцевої влади, бізнес, вітчизняні та іноземні інвестори, експерти — обговорювали успіхи України у відновлюваній енергетиці, інвестиційну привабливість «зелених» проектів і вплив розвитку цієї сфери на майбутнє українців.

На відкритті Форуму Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пояснив, що енергонезалежність країни нерозривно пов’язана з питаннями енергоефективності та «чистої» енергетики. Основна мета — зробити країну ощадливим споживачем енергоресурсів, сформувати конкурентоздатну економіку та вміло використовувати значний ресурсний потенціал.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував значні здобутки України в активізації розвитку відновлюваної енергетики.

За останні три роки близько 400 млн євро залучено у встановлення 1670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн євро — у 353 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Разом маємо близько 800 млн євро інвестицій у «чисту» енергетику. На Інтерактивній карті з відновлюваної енергетики України UA MAP (http://www.uamap.org.ua) маємо нових проектів на 1,2 млрд євро. Це лише початок.

«Світова тенденція демонструє, що відновлювана енергетика залучає все більше інвестицій, ніж традиційна. Крім цього, вартість виробництва «чистої» енергії щороку дешевшає. Це дає нам впевненості в тому, що відновлювана енергетика не лише міцнітиме, а стане бумом енергетичної децентралізації країни. «Зелені» проекти відкривають можливості для економічного зростання,  посилення енергетичної безпеки країни та підвищення добробуту всього населення», — повідомив Сергій Савчук.

Прагнення України до енергонезалежності підтримує і міжнародна спільнота. Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні, розповів про діючий в країні проект «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та запевнив у необхідності збільшувати використання біомаси в енергетичних цілях.

Про плідну співпрацю України та Данії у відновлюваній енергетиці розповів Рубен Медсен, Посол Королівства Данії в Україні. Він акцентував увагу на успішності роботи Українсько-данського енергетичного центру.

Досвідом реалізації ефективних енергетичних стратегій поділився і Посол Швейцарії з енергетичних питань Жан-Крістоф Фуег.

Задоволення законодавчими змінами та позитивною тенденцією розвитку «чистої» енергетики в Україні висловив Торстен Воллерт, керівник сектору енергетики та навколишнього середовища Групи підтримки України Європейської Комісії. Т. Воллерт запевнив, що ЄС і надалі підтримувати Україну у цьому напрямі.

Джейсон Пелмар, керівник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові, розповів про важливість фінансових інституцій для підтримки «зелених» проектів. «За останні 25 років ми залучили більше 3,2 млрд доларів в українську економіку, у тому числі через програми з енергоефективності та відновлюваної енергетики», — підкреслив Д. Пелмар.

Своєю чергою на успішності фінансування «зелених» проектів наголосив Кирило Шевченко, голова правління Укргазбанк. За його словами, наразі банком профінансовано проектів «чистої» енергетики на 250 млн євро.

Закликала учасників форуму до активних дій на шляху до енергонезалежності й відома українська громадська діячка Руслана Лижичко. Вона відзначила ефективність ініціатив Уряду, а також Держенергоефективності в «чистій» енергетиці. Також Руслана повідомила про започаткування двох нових проектів, які матимуть на меті популяризувати на весь світ колосальний потенціал та досягнення України на шляху до енергонезалежності. Вона переконана, що питання енергонезалежності має стати філософією життя українців.

Зверніть увагу! У № 2 журналу «Екологія підприємства» у матеріалі «Україна стане членом авторитетного міжнародного агентства IRENA: про перспективи для українських «зелених» проектів» читайте про результати участі делегації України у 8-ій сесії Асамблеї IRENA 12-14 січня 2018 року.

Теги:

Відновлювана енергетика
Держенергоефективність
«чиста» енергетика
Фінансування «зелених» проектів
Енергонезалежність

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 1, 2018.

Придбати журнал Найближчі заходи

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!