Новини

Повернутися до переліку новин

Сумам загрожує екологічна катастрофа через несправні очисні споруди

Садівські фекалії щоденно погіршують стан Косівщинського водосховища. Це одна з головних причин чому екологічний стан водосховища в селі Косівщина погіршується, вважає начальник управління агропромислового розвитку Сумської районної державної адміністрації Григорій Пархоменко.

«За останні роки санітарно-екологічний стан водосховища різко погіршився і на це є ряд причин, які необхідно розглядати і по мірі можливості усувати. Одна з головних - незадовільний стан очисних споруд Садівської селищної ради, через які відбувається скид неочищених вод в річку Ільмень і надалі вони потрапляють у водосховище, - зазначив Григорій Пархоменко, - Ні для кого не секрет, що 90% забудівель – приватні будівлі жителів міста Суми, які працюють у Сумах та сплачують там податки, а в селищі Сад залишають лише свої фекалії».

Вирішити проблему та в значній мірі покращити екологічний стан Косівщинського водосховища можливо за рахунок підключенням напірного трубопроводу с. Сад до м. Суми, вважає посадовець.  Але за його словами, неодноразові звернення голови Садівської сільради до керівництва міста Суми про підключення напірного трубопроводу для стоків с. Сад до каналізаційної системи міста так і залишаються невирішеним. Адже за вимогами керівництва міста Суми сільська рада повинна була б прокласти близько 1 км трубопроводу землями міської ради.

Ще однією можливою причиною забруднення водосховища, Григорій Пархоменко називає відсутність підключення до центрального каналізаційного відведення житлових будинків по вул. Набережна с. Косівщина. За його словами, в деякій мірі покращити екологію водосховища вирішило б питання передачі його в оренду, але на загальних умовах водний об’єкт не цікавий через свої великі розміри і відсутність прибережних зон, високу орендну плату (не менше 3%).

«Розчищення русла водосховища - ще одне рішення проблеми, - вважає посадовець.  - Адже за 10 років воно обміліло, що викликає прогрівання води і це в свою чергу створює умови для збільшення колоній синьо-зелених водоростей. Це приводить до зміни кольору води, зменшення насичення її киснем та масової загибелі риби. Наразі всі ці питання залишаються відкритими. Наразі, управління агропромислового розвитку Сумської РДА працює над тим, щоб заходи по оздоровленню Косівщинського водосховища необхідно включити в Регіональну програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року».

Зазначимо, що Косівщинське водосховище входить в четвірку найбільших водоймищ Сумської області. Площа поверхні водосховища становить 132 гектари. Середня глибина складає 1,5 - 2 метри, в минулі роки глибина доходила до 4 метрів. Воно було створене в 1960-і роки Сумським хімкомбінатом (ВАТ «Сумихімпром») для забезпечення технічних потреб підприємства. Наразі, за інформацією голови Косівщинської сільської ради, водосховище виведене за межі населеного пункту.

Джерело: econews.bei.org.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!