Новини

Повернутися до переліку новин

Теми квітня: нові спецдозволи на користування надрами, покроковий алгоритм ОВД планованої діяльності

У №4 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» відповіді на запитання:

1. Чи має право Державна екологічна інспекція під час здійснення планової перевірки перевіряти дотримання режиму санітарно-захисної зони підприємства?

2. Які повноваження має Державна екологічна інспекція щодо контролю за земельними ресурсами та де про це можна дізнатися?

3. За результатами перевірки інспектори вимагають, щоб керівник підприємства прибув в інспекцію підписати акт перевірки. Чи правомірна така вимога?

4. Чи є законною вимога, викладена в приписі, щодо надання довідки  про обсяги забраної води, часу роботи джерел викидів забруднюючих  речовин зі стаціонарних джерел?

5. Наше підприємство є гірничим та здійснює добування вапняку. Для підготовки площі (фронту робіт) підприємством здійснено зняття розкривних порід, які розміщено в бурті. Чи належать розкривні породи до відходів?

6. Органи державної податкової служби вимагають сплату за розміщення відходів розкривних порід, що перебувають у буртах. Чи законна така вимога?

7. Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора.  Які його повноваження?

8. Відмінності між ОВД та ОВНС?

9. Підприємство вирішило у законний спосіб не допустити до перевірки посадових осіб екологічної інспекції. Незважаючи на це, без здійснення перевірки державний інспектор склав припис. Чи законна така дія посадової особи?

10. Під час перевірки державні інспектори виявили, на їхню думку, «необліковані» стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За результатами перевірки склали припис, яким зобов’язали підприємство здійснити додаткову інвентаризацію та отримати дозвіл. Але підприємство не використовує це обладнання у виробничому процесі.  Що робити в такому випадку?

ТАКОЖ У ВИПУСКУ:

Всеукраїнський ЕCOFORUM екологів

ТОП-5 порад керівникам підприємств та екологам під час контрольних заходів за новою формою акта перевірки у 2020 році
Після набрання чинності наказом Міненерго про затвердження нової уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, органи Держекоінспекції здійснюють контрольні заходи у правовому полі. Що ж показали перші результати перевірок «по­новому» і як відстоюють свої права і законні інтереси керівники підприємств та екологи?

Атомна енергетика в Україні: екологічна загроза чи потенційні можливості?

Які штрафні санкції передбачено у разі порушення податкового законодавства?
У квітневому випуску ми продовжуємо розгляд теми екооподаткування стосовно штрафних санкцій, які можуть виникнути в разі порушення податкового законодавства. Зокрема, штраф може загрожувати не тільки за несплату чи несвоєчасну сплату податкових зобов’язань, а й за порушення граничного строку подання податкової декларації та виправлення помилок у ній. Варто звернути увагу і на законодавчі зміни у сфері екооподаткування.

Як правильно заповнити декларацію екологічного податку?

Оцінка впливу на довкілля:  описовий етап в оцінці стану навколишнього середовища
Проведення процедури оцінки впливу на довкілля має запобігати шкоді довкіллю та забезпечувати екологічну безпеку, раціональне використання і відтворення природних ресурсів. Але на сьогодні вітчизняна процедура ОВД має недостатнє нормативне і методичне опрацювання; роботи з екологічної оцінки на практиці далеко не завжди оптимізовані за змістом, використовуваним методам вирішення завдань і формою подання результатів. Розгляньмо описовий етап щодо оцінки стану навколишнього середовища, який проводиться на підставі фондових і літературних джерел із залученням експертів.

ОВД планованої діяльності суб’єктів господарювання: покроковий алгоритм

Як правильно оформити паспорт місць видалення відходів на підприємстві. Зразок

Законодавство та тренди  у сфері промислових  відходів країн ЄС
Сучасне суспільство неможливе без розвиненої промисловості: виробництво товарів, послуг та матеріалів сприяє економічному зростанню і підвищенню рівня життя. Проте діяльність великих підприємств може негативно впливати на навколишнє середовище і на здоров’я людей. У межах ЄС були запроваджені регуляторні режими, що призвели до впровадження численних норм законодавства щодо зменшення промислового забруднення, з особливою увагою щодо шкідливих викидів і поводження з промисловими відходами та їх подальшим «життям».

Як отримати спеціальний дозвіл на користування надрами? Нові правила для інвесторів

Гірниче підприємство та рівень і якість води у колодязях: чи є зв’язок? Що повинен знати керівник підприємства та еколог


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!