Новини

Повернутися до переліку новин

Три ключові зміни щодо поводження зі зношеними шинами

Від редакції.
Майже кожний суб’єкт господарювання має власний автопарк, тому в його діяльності утворюються відходи автомобільних шин. За даними органів статистики, щороку утилізації підлягає 0,25 млн т зношених шин. Використані автомобільні шини — це відходи ІV класу безпеки. За певних умов вони можуть бути вторинною сировиною, підлягати утилізації та в кінцевому підсумку зменшувати навантаження на навколишнє середовище.

1 Як сьогодні законодавство регламентує поводження зі зношеними шинами?

На цей час поводження зі зношеними шинами регламентує Закон України «Про відходи».
Зокрема, підпункти д), є) статті 17 указаного Закону передбачають такі обов’язки суб’єкта господарської діяльності у сфері поводження з відходами:
д) забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення й псування відходів, для утилізації яких в Україні існує технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки;
є) здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи щодо максимальної утилізації відходів, реалізації чи передавання їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, а також забезпечувати за власний кошт екологічно обґрунтоване видалення тих відходів, що не підлягають утилізації.

Отже, якщо відпрацьовані шини обліковують на підприємстві як відходи, необхідно передати їх на утилізацію спеціалізованій організації.

Спеціальним документом щодо утилізації зношених шин є постанова Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 1136 «Деякі питання збирання, заготівлі та утилізації зношених шин» (далі — Постанова №1136).

Пункт 2 указаної постанови встановлює, що підприємства, які виробляють та/або імпортують шини для транспортних засобів за кодами товарних категорій 4011, 4012, 4013 ( 2371б-14) (включаючи всі підкатегорії), згідно з УКТЗЕД, унаслідок використання яких утворюються зношені шини, зобов’язані самостійно відповідно до законодавства забезпечити подальше збирання, заготівлю та утилізацію зношених шин або укласти договори про виконання робіт з організації збирання, заготівлі та утилізації зношених шин.

Увага! Матеріал публікується частково. Повна версія в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!