Новини

Повернутися до переліку новин

У Дніпропетровській області утилізують ракетне паливо за сприяння США

На потужностях Павлоградського хімічного заводу  утилізують ракетне паливо за сприяння США. Про це пише Interfax-Україна з посиланням на українське космічне відомство.

У рамках співпраці з США на потужностях Павлоградського хімічного заводу  Дніпропетровській областій утилізують п'ять тисяч тонн твердого ракетного палива (ТРП) міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) РС-22 (SS-24 за класифікацією НАТО) станом на кінець 2017 року забезпечена на 55%.

Згідно з даними, наведеними у публічному звіті голови Державного космічного агентства України за 2017 рік, минулого року на потужностях заводу  утилізували 293,9 тонн ТРП (5,88% від загального обсягу-ІФ).

Досі зберігаються та підлягають утилізації станом на кінець 2017 року ще 2216,9 тонн ТРТ (44,34%).

Утилізація на потужностях заводу здійснюється в рамках міжнародних зобов'язань України зі скорочення і ліквідації стратегічних озброєнь, а також держпрограм із ліквідації МБР РС-22 і утилізації ТРТ МБР РС-22. У рамках програми заплановано утилізувати наявні в Україні 5 тис. тонн ТРП.

У травні 2013 року на Павлоградському хімічному заводі  ввели в дію побудований США завод з утилізації твердих відходів ТРП, а також порожніх корпусів двигунів МБР. Загальний обсяг фінансування програми утилізації ТРП МБР РС-22 Агентством зі зменшення загрози Міністерства оборони США (DTRA) з 1999 до 2014 рік, за даними американської сторони, становив близько $195 млн.

У липні 2015 року в Києві підписано "План виконання вимог програми взаємного зменшення загрози між ДКАУ та Міністерством оборони США", що закріплює заходи співробітництва завершального етапу спільної утилізації ТРТ МБР РС-22 на потужностях ПХЗ.

У 2016 році під час переговорів у Києві США підтвердили готовність надання Україні $55 млн фінансової допомоги для завершення робіт з утилізації в повному обсязі до кінця 2018 року.

Раніше Україна вже знищила 136 шахтно-пускових установок (ШПУ) МБР РС-18 (SS-19) і стратегічну авіаційну групу. На початок 1994 року в Україні перебували близько 1300 боєголовок для МБР і понад 600 - для крилатих ракет повітряного базування.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!