Згідно з даними міжнародної організації ФАО (Food and Agriculture Organization), яка діє під патронатом ООН, до початку повномасштабного вторгнення росії, 20% сільськогосподарських земель України зазнали суттєвої деградації, а рівень їх розораності сягав 53%, і був одним з найвищих у світі. До прикладу у Польщі цей показник становить 36,5%, у Німеччині — 34,1%, у США — 17,5%, а в Китаї — 12%.
Сьогодні, через війну сотні гектарів земельного фонду України засміченні відходами, забрудненні шкідливими речовинами, які вивільнюються у результаті детонування та зазнають пошкодження структури ґрунтового покриву. Зазначені чинники призводять до пошкодження сільськогосподарських угідь, неможливості проведення посівних робіт та, як наслідок, до відсутності врожаю на землях, які були порушенні в результаті військової агресії.
Наразі, Держекоінспекція зафіксувала, що станом на 30 листопада 2022 року внаслідок збройної агресії забруднено 291 826 950 м2 та засмічено 8 099 793 440 м2 українських земель, сума шкоди становить 448,9 млрд гривень.
Знищення українських земель — це злочин проти довкілля України та проблема світового масштабу, яка несе ризики настання продовольчої кризи та неможливості гарантування продовольчої безпеки для людства у майбутньому. Ворог має нести повну відповідальність за злочини проти людства та довкілля.
Довідка: дату відзначають починаючи з 2013 року, коли Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 грудня Всесвітнім днем ґрунтів (World Soil Day), у світі відбуваються заходи присвячені популяризації захисту природних ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також відтворення їх родючості.
Джерело: Держекоінспекція
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»