Новини

Повернутися до переліку новин

Україна долучилася до Коаліції високих амбіцій щодо припинення забруднення пластиком

Наразі українська делегація працює у Канаді, де триває засідання Міжурядового комітету з переговорів щодо пластикового забруднення та зустрічі представників Східноєвропейської регіональної групи. 

На порядку денному – опрацювання майбутнього глобального договору про пластик. Це той міжнародний інструмент, який дозволить світу покласти край пластиковому забрудненню планети до 2040 року. Адже, за експертними оцінками, за останні 30 років використання пластику зросло в чотири рази. Без нових заходів контролю за 20 років його виробництво збільшиться вдвічі, а кількість пластикових відходів, що потраплять в океан, – втричі. 

Глобальний договір про пластик включатиме спільні заходи для трансформації національних політик та  мінімізації пластикових відходів, їх екологічно безпечного збору, сортування і підготовки до повторного використання та переробки. Наразі учасниками Коаліції високих амбіцій окреслено три стратегічні цілі та сім ключових результатів для досягнення успіху в цьому напрямку.

“Попри виклики, повязані з широкомасштабним вторгненням росії, Україна не відмовляється від своїх міжнародних зобов’язань та підтримує глобальний екологічний порядок денний. Ми продовжуємо втілювати реформи всередині країни та готові спільно з усіма учасниками працювати над текстом глобального договору для подоланням забруднення пластиком”, – наголосив під час свого виступу у рамках засідання заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко. 

Він відзначив, що наразі в Україні успішно реалізовано низку важливих ініціатив, наприклад, щодо обмеження обігу на території нашої країни пластикових пакетів. Наразі опрацьовується питання обмеження обігу виробів з одноразового пластику.

Очікується, що робота над договором буде завершена вже до кінця цього року, а офіційно документ схвалять у 2025-му. Наразі ж текст договору обговорюється по всьому світу. 

Довідково

У березні 2022 року на п’ятій сесії Асамблеї ООН з навколишнього середовища було прийнято історичну резолюцію про розробку міжнародного юридично обов’язкового інструменту щодо пластикового забруднення, в тому числі морського середовища. Це започаткувало процес розробки глобального договору про пластик (global plastics treaty). 

Так, після прийняття Резолюції 5/14, у серпні 2022 року, Норвегія та Руанда, до яких приєдналися й інші країни, створили Коаліцію з високими амбіціями щодо припинення пластикового забруднення до 2040 року.

Мета глобального договору –  встановити систему стандартів щодо підзвітності, відповідальності, фінансування, матеріальних/хімічних стандартів, обмежень на імпорт/експорт, цільових показників. На основі цієї системи країнам буде доручено впроваджувати узгоджену на глобальному рівні політику, яка відповідатиме встановленим цілям.

 

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!