Новини

Повернутися до переліку новин

Україна готується до ратифікації Кігалійської поправки

Комітети Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та з питань екологічної політики та природокористування підтримали законопроєкт про ратифікацію Кігалійської поправки до Монреальського протоколу № 0303, внесений Президентом України. 

Чому це важливо? Документ визначає порядок скорочення використання гідрофторвуглеців (ГФВ) – речовин, які використовуються в холодильному обладнанні та кондиціонерах, і є надпотужними парниковими газами.

Кігалійську поправку вже ратифікували 163 країни. Вона встановлює графіки скорочення споживання гідрофторвуглеців незалежно від часу ратифікації. Затягування цього процесу може призвести до необхідності різкого скорочення використання ГФВ, що матиме серйозні економічні наслідки. Наприклад, якщо Україна ратифікує поправку зараз, скорочення складе 40% від базового рівня. Проте, якщо відкласти цей крок, у 2029 році доведеться скоротити одразу 70% без перехідного періоду, що завдасть значного удару по промисловості та економіці.

Крім того, з 1 січня 2028 року ЄС запровадить заборону на торгівлю з країнами, які не є сторонами поправки, а з 1 січня 2033 року імпорт і експорт цих речовин буде заборонено у всіх країнах світу.

За словами Міністра Світлани Гринчук, ратифікація Кігалійської поправки – це важливий крок не лише для захисту довкілля, а й для майбутнього української економіки.

“Ми не можемо дозволити собі залишитися осторонь глобальних екологічних ініціатив. Відмова від ратифікації означає втрату доступу до міжнародних ринків та інвестицій, відставання у технологічному розвитку, – говорить Міністр. – Впровадження сучасних, енергоефективних рішень допоможе нам зменшити шкідливі викиди, скоротити витрати на енергоресурси та створити нові можливості для бізнесу. Україна повинна діяти зараз, щоб мати час на адаптацію та не втрачати конкурентних переваг.”

Перехід на альтернативні холодоагенти, хоч і вимагатиме початкових інвестицій, у перспективі сприятиме впровадженню більш енергоефективного обладнання. Крім того, модернізація технологій відкриє нові можливості для розвитку ринку енергоефективних рішень.

 

Джерело: Міндовкілля

Запрошуємо на інтенсив-курс підвищення кваліфікації для інженерів і керівників відділів охорони навколишнього середовища «Охорона атмосферного повітря – 2025: як працювати з викидами, звітами та дозволами», який відбудеться 27 травня о 11:00 на платформі ZOOM, де відповімо на найактуальніші запитання:

  • Які особливості процедури отримання дозволу на викиди в умовах воєнного стану
  • Які документи мають бути на підприємстві, щоб засвідчити факт відсутності викидів
  • Як отримувати дозвільні документи через «ЕкоСистему»
  • Які особливості відбору проб атмосферного повітря
  • Як часто необхідно перевіряти журнал щоденного обліку часу роботи стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин
  • Які документи потрібно мати для газопоршневих установок на підприємстві
  • Кому та коли потрібно подавати звітність у сфері охорони атмосферного повітря
  • Які особливості заповнення в «ЕкоСистемі» звіту оператора про викиди та перенесення забруднювачів

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:


 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!