Новини

Повернутися до переліку новин

Україна за підтримки Єврокомісії шукає шляхи безпечного поводження з рідкими радіоактивними відходами

Під час робочої наради за проектом ІСЯБ щодо визначення форм, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення радіоактивних відходів (РАВ), українські та міжнародні експерти обговорили попередні напрацювання та пріоритетні завдання для наступного етапу проекту. Зокрема, українська сторона представила інформацію про потоки рідких РАВ, захоронення яких наразі є проблемним питанням, наявну і плановану інфраструктуру для поводження з ними, а також українське законодавство у цій сфері.

Як зазначив перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт, сьогодні проблемним для України залишається питання переробки рідких РАВ, які не можуть бути захоронені у своїй природній формі. У рамках проекту експерти вже зібрали інформацію про наявну та можливу кількість таких РАВ на діючих АЕС України та ДСП ЧАЕС і тепер перед ними стоїть завдання визначити оптимальний підхід до характеризації таких відходів та переведення їх у твердий стан для безпечного захоронення.

Також, під час заходу експерти обговорили міжнародні стандарти та практики для подібних відходів і досвід українського ДСП «Екоцентр» в характеризації бітумних РАВ. Фахівці ДСП «Екоцентр» спільно з міжнародними експертами також представили робочий варіант методики пробовідбору та підходу до характеризації таких відходів. Ці методики будуть доопрацьовані робочою групою в рамках подальшої реалізації проекту.

Джерело: Урядовий портал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!