Професійна діяльність еколога пов’язана з показниками технологічності, продуктивності, економічної ефективності та іншими традиційними показниками ефективності виробництва, але по значенню для людства на перше місце виходять такі показники виробництва, як ресурсоємність та забрудненість довкілля. І фахівець повинен вміти оцінити негативні екологічні наслідки використаного технологічного процесу і вміти звести їх до мінімуму. Процес діяльності підприємства повинен бути повністю «екологізованим» — нерозривно пов’язаним з вирішенням питань захисту природного середовища і здоров’я людини.
Задля виконання всіх екологічних норм та вимог беззаперечно фахівець повинен володіти нормами природоохоронного законодавства, апелювати фактами, розумітися на процесах, пов’язаних із захистом довкілля, вирішувати екологічні проблеми, організувати діяльність підприємства у сфері охорони довкілля, вміти користуватися джерелами екологічного права (законами, підзаконними актами, судовими рішеннями), запроваджувати принципи збалансованого використання природних ресурсів.
Допомога менеджеру природоохоронної діяльності близько! Запрошуємо на Дистанційний курс підвищення кваліфікації «Екологічне право. Екологічна безпека. Вищий рівень»
Головний експерт курсу — Людмила Хоміч, віце-президент Професійної асоціації екологів України, автор публікацій з питань правового регулювання використання природних ресурсів, охорони довкілля та систем екологічного управління, експерт журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», юрист за фахом.
Долучайтеся!
Бонуси:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»