Cуб’єкти господарювання, незалежно від форми власності, мають здійснювати свою діяльність на основі отриманих дозволів. І багато запитань, з якими звертаються наші читачі, стосуються саме отримання відповідних дозволів. Тож ми підготували серію публікацій, в яких детально розглянемо всі основні моменти, що стосуються підготовки необхідних документів, оформлення, переоформлення, анулювання різних дозвільних документів та строків видачі дозвільної документації. Для зручності також наводимо алгоритм дій для отримання кожного виду дозволів.
Oкрім того, розглянемо процедуру отримання Висновку з оцінки впливу на довкілля.
Довідково:
Дозвільна система у сфері господарської діяльності — це сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, адміністраторами та суб’єктами господарювання у зв’язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, анулюванням документів дозвільного характеру.
Документ дозвільного характеру — дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов’язаний видати суб’єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб’єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Основними принципами державної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності є:
Виключно законами, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються:
Зверніть увагу!
Суб’єкт господарювання має право на одержання (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру та подання декларацій за своїм місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням об’єкта.
В статті розглянемо:
Увага! Стаття опублікована частково!
Повна версія – в журналі №9, 2020 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».
Автор статті: Вікторія Сердюк, провідний інженер з охорони навколишнього середовища
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»