Новини

Повернутися до переліку новин

Утилізувати чи продавати старий шифер після зміни покрівлі даху на складах

На підприємстві утворилася велика кількість старого шиферу після зміни покрівлі даху на складах. Тепер постало питання куди його діти. Чи є законна вимога, що його потрібно обов’язково утилізовувати? Чи можна його продавати як вторинну сировину?

Законом України «Про відходи» від 5 березня 1998 № 187/98-ВР передбачено, що згідно з:

- п. є ст. 17: суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, а також забезпечувати за власний рахунок екологічно обґрунтоване видалення тих відходів, що не підлягають утилізації;

- п. е ст. 32: з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини забороняється передавати чи продавати небезпечні відходи громадянам, підприємствам, установам та організаціям, якщо вони не забезпечують утилізації чи видалення цих відходів екологічно безпечним способом.

Таким чином, відповідно до норм законодавства, підприємство має право реалізовувати відходи на підставі договору, за умови наявності у покупця:

  • Зареєстрованого виду діяльності (КВЕД) у сфері поводження з відходами (заготівля, переробка та реалізація відходів виробництва).
  • Ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (ця умова стосується лише небезпечних відходів).
Відповідь на це запитання надано експертами у січні для №1, 2020 для журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Поставити свої запитання можна →тут

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!