Новини

Повернутися до переліку новин

В Антарктиці відколовся один із найбільших айсбергів

В Антарктиці від шельфового льодовика Larsen C відколовся айсберг масою приблизно 1 трильйон тонн та площею 6 тисяч квадратних кілометрів ‒ це один із найбільших айсбергів.

За льодовиком вчені спостерігали вже десять років і передбачали, що він невдовзі відламається. Розкол було виявлено ще в 2010 році, збільшення якого прискорилося у 2016 році. Як повідомили науковці, остаточно він відколовся протягом 10 - 12 липня.

На думку вчених, у випадку, якщо айсберг невдовзі розстане, рівень Світового океану підніметься не більше, ніж на кілька міліметрів.

«Це дійсно велика подія з точки зору розмірів того льоду, який ми отримали. Але в світовому масштабі це як кубик льоду в джин з тоніком – коли він тане, він не змінює обсяг води в склянці занадто сильно», – розповіла фахівець в області супутникових спостережень льодовиків Анна Хогг.

 

Однією із причин розколу льодовика є підмивання льоду відносно теплими водами Антарктичного моря та вплив теплого повітря, що є наслідком глобального потепління. Проте вчені наголошують, що руйнування не є прямим наслідком кліматичних змін, які викликала діяльність людини.

«У нас немає жодних доказів того, що ця подія пов'язана зі зміною клімату. І хоча загальне руйнування шельфового льодовика в південному напрямку на Антарктичному півострові вважається наслідком глобального потепління, ця тріщина зародилася давно й прогресувала десятками років, тож її причини радше природні», — заявили науковці на сайті Project MIDAS.

 

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!