В Україні шість річок мають відносно чисту воду.
До списку найчистіших увійшли три великі водні артерії - Тиса, Уж та Прут та три менші - Латориця, Бистриця та Ірпінь.
Однак жодна річка в Україні не може претендувати на звання «кришталево чистої».
Так, цьогоріч вода у трьох українських артеріях була значно бруднішою від "помірно забрудненої" - типового для нашої країни рівня.
Найгірші показники спостерігалися у двох річках басейну Приазов'я - Кальміусі та Кальчику, на берегах яких розташувався антилідер екологічного рейтингу - Маріуполь. З початку 2017 року у зазначених річках зафіксували понад 27 випадків масштабного забруднення вод сполуками мангану, міді, хрому та азоту, рівень яких перевищував гранично допустиму концентрацію у десять разів.
Не набагато краща ситуація склалася й на Полтві, вода якої потрапила у категорію "забрудненої". З початку року у водній артерії, яка протікає через Львів, зафіксували 57 випадків сильного забруднення, при чому піковий вміст сполук азоту у 30-35 разів перевищував гранично допустиму концентрацію, а органіки - у 18 разів.
Вода у Дніпрі наразі зберігає статус "помірно забрудненої", хоча з початку року у річці зафіксували майже сто випадків високої забрудненості води.
При цьому найгірша ситуація склалася на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах, де показники марганцю часом перевищували допустимі у 20, а міді - у десять разів.
Водночас з початку 2017 року на Дніпровському водосховищі зафіксували лише 6 випадків забруднення, а на Каховському - жодного.
Примітно, що з початку року у більшості річок України рівень нафти - за винятком Кальміусу та Кальчика - не перевищував гранично допустимої концентрації.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»