Сільське господарство не лише залежить від кліматичних змін, а й спричиняє значні викиди парникових газів, а тому є важливим сектором для розвитку кліматичних технологій.
У 2018 році в Україні діяльність у сільському господарстві спричинила викиди в обсязі 98 млн тонн СО2 або 29% від загальних викидів. Викиди спричиняються використанням мінеральних азотних добрив, поводженням з відходами, кишковою ферментацією, втратою органічного вуглецю в ґрунтах та спалюванням палива сільськогосподарською технікою і на підприємствах аграрного сектору.
У доповіді Миколи Шлапака, експерта напряму пом’якшення зміни клімату в сільському господарстві проекту «Оцінка технологічних потреб в Україні» (співавтор 6 оціночного звіту МГЕЗК) на International Forum AgroGreenDeal-2021 будуть представлені результати оцінки перспектив застосування кліматичних технологій у сільському господарстві в Україні та пропозиції щодо підтримки розвитку таких технологій, що розробляються в рамках проекту «Оцінка технологічних потреб в Україні» за координації Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Пріоритетні кліматичні технології включають органічне землеробство, технології мінімального обробітку землі, виробництво біогазу з відходів тваринництва, виробництво і використання твердого біопалива з відходів сільського та використання інформаційних та телекомунікаційних технологій.
Серед інших тем International Forum AgroGreenDeal-2021:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»