Шановні колеги, підібрали для Вас свіжу підбірку ТОП-практичних роз’яснень щодо поводження із водними ресурсами, від фахових експертів-практиків.
Для кожного номера журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» ми шукаємо готові ідеї для зеленого зростання бізнесу та ефективної системи екобезпеки підприємства, які перевірили на собі ваші колеги — успішні екологи українських та міжнародних компаній.
Дозвіл на спеціальне водокористування: що потрібно знати природокористувачу
Головне у статті:
Відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону, та раціональне використання водних ресурсів: оновлення Методики
З метою приведення у відповідність до чинного законодавства Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднено проєкт наказу «Про затвердження змін до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів».
Проєктом передбачається вдосконалення механізму визначення розміру збитків, які заподіяні державі внаслідок порушення вимог водоохоронного законодавства.
Стічні води підприємства, що збираються у вигрібних ямах — що треба з ними робити?
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення» від 1 грудня 2017 року № 316 (далі — Наказ № 316) визначено поняття «стічні води»:
Стічна вода — вода, що утворилася в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар’єрної і дренажної води), а також відведена із забудованої території, на якій вона утворилася внаслідок атмосферних опадів.
Тобто стічні води підприємства, що збираються у вигрібних ямах, — це стічні води підприємства, які утворились в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності, які збираються у вигрібній ямі, а потім передаються іншим підприємствам для очищення. Об’єми і якість цих стічних вод необхідно показувати під час заповнення форми № 2ТП-водгосп (річна).
Підвищення економічної ефективності очищення стічних вод молокопереробних підприємств: сучасний погляд на проблему
Стічні води підприємств молокопереробної галузі зазвичай характеризуються високим рівнем забруднення, через що міські очисні споруди можуть відмовити у прийманні їх від конкретного абонента. Аби убезпечити себе, підприємствам варто мати власні очисні споруди, та далеко не всі з них у змозі збудувати такі споруди повного циклу. Проте ефективне рішення для таких ситуацій є, і про нього — у нашій статті
Очищення стічних вод підприємств молочної промисловості
Головне у статті:
Як розрахувати індивідуальні норми водоспоживання на підприємствах: практичні роз’яснення
Матеріал допоможе розібратися:
А ви вже встигли оформити передплату?
Поспішайте передплатити за вигідними умова та залишайтеся на зв'язку із провідними фахівцями-практиками, які допоможуть вам у щоденній праці.
ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ:
*спеціндекс – можливість отримувати журнал з ПОДАРУНКАМИ!
Індекс 68155 містить:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»