Заява про екологічну місію стає основою зусиль компанії щодо сталого розвитку. Це дає організації та її зацікавленим сторонам розуміння того, що є найважливішим і що ваша компанія може зробити, щоб захистити світ природи та бути більш соціально відповідальним.
У більшості випадків ваша компанія вже має загальну місію. Заява про сталість є доповненням, а не новою корпоративною місією. Візьміть свою звичайну заяву про місію (якщо вона у вас є) і подумайте, як цю місію можна виконати через екологічну лінзу. Це мета.
Компанії повинні створити місію сталого розвитку, яка фіксуватиме екологічні цінності та культуру компанії, залучатиме співробітників та згуртовуватиме всіх, щоб вони стали більш екологічними та соціально відповідальними.
Створення офіційної місії змусить вашу організацію відповідати стандартам і набору пріоритетів. У заяві має бути відображено, як ви будете соціально та екологічно відповідальними, ніж у минулому, а також уточнювати особливості, які мають відношення до вашої галузі. Оформляючи свою прихильність до сталого розвитку офіційно через офіційну публічну заяву, ви, швидше за все, побачите постійні покращення.
Поради щодо місії сталого розвитку
Розробка місії сталого розвитку для вашої компанії часто є груповою вправою, яка проводиться за допомогою мозкового штурму. Мета полягає в тому, щоб охопити суть цінностей вашої компанії та цілей стійкості, які можуть мати багато вимірів, але намагайтеся зосередити його на кількох головних пріоритетах і основних темах. Зрештою, ваша місія має бути:
Немає єдиної формули для ідеальної місії, але зелена місія часто включає три частини:
Почніть з розуміння ваших драйверів стійкості
Кожна галузь впливає на навколишнє середовище по-різному, і кожна компанія матиме унікальні продукти, послуги, операції та ситуації.
Перший крок у створенні екологічної місії — це чесна оцінка того, що насправді є вашими великими факторами впливу на екологію, щоб ви могли створити місію, яка насправді говорить про вашу здатність до покращення. Жодна єдина загальна зелена місія не підходить для всіх.
Наприклад, компанія, що займається програмним забезпеченням, може вирішити, що ділові подорожі, використання енергії центрів обробки даних та їх офісні приміщення мають найбільший вплив на навколишнє середовище. Їхня зелена місія має обговорити зосередження на тих сферах, які найбільше стосуються їхньої діяльності.
Ресторан може визначити, що його джерела їжі, потік відходів і опалення/охолодження є його ключем. Натомість вони повинні створити заяву, яка розпізнає цих драйверів.
Обговоріть свою «історію сталого розвитку»
Після того, як ви зрозумієте, що можливо і що є вашими драйверами, проведіть відкрите обговорення вашої поточної історії та бачення стійкого розвитку. Обговоріть, що компанія вже робить і що компанія планує робити. Це може включати підвищення енергоефективності, зменшення відходів, зменшення вуглецевого сліду, мінімізацію забруднення, вилучення пластику, зміну способу виробництва, джерело з інших екологічних компаній.
Використовуйте свою уяву, щоб побачити, як буде виглядати компанія через кілька років, коли вона стане більш стійкою. Чим конкретніше ваша історія екологічності, тим краще. Запишіть основні зелені ініціативи та покращення, які ви вже зробили, а також ті, які ви хочете здійснити. Ось список областей для обговорення:
1)Енергоефективність
2) Матеріали щодо політики щодо офісних приміщень
3) Виробничий процес та поводження з відходами
4) Благодійні організації місцевих громад
Розставте пріоритетні цілі щодо сталого розвитку
Після того як у вас буде список ініціатив, обговоріть, які з них матимуть найбільший вплив і є найважливішими. Виключіть ті, які є тривіальними, неважливими або не дуже впливовими. Після того, як ви опустите свій список до 5-10 найкращих ініціатив, спробуйте об’єднати його в коротший список. Завершальна частина цього кроку — упорядкувати свої ініціативи на основі їх пріоритетності та ефективності.
Створіть, відредагуйте, доопрацюйте свою заяву про місію сталого розвитку
Останнім кроком є написання місії на основі цілей сталого розвитку, які ви поставили вище. Ймовірно, ви повернетеся назад і скоротите багатослівність. Хороші формулювання місії виконують багато функцій, визначають цілі та живуть протягом тривалого часу, тому обов’язково відредагуйте та доведіть це до тієї точки, що ми в захваті від цього і віримо в це.
Примітка. Багато компаній мають сегментовані формулювання місії, розділи яких відкладено і класифіковано за типом або метою. Використовуйте пункти або розділи, якщо це вам підходить. Пам’ятайте, що форма слідує за функцією в заявах про місію, як і в будь-якому бізнесі. Зробіть це для вашого бізнесу та ваших цінностей.
Розпочати свою місію можна кількома способами. Ось декілька пропозицій:
Суть вашої місії описуватиме те, що ви насправді будете робити. Ось кілька прикладів:
У заключній частині вашої місії будуть зазначені ваші кінцеві цілі. Ось декілька пропозицій:
Приклади місії сталого розвитку
Нижче наведено загальні формулювання зеленої місії, які можуть дати вам кілька ідей і підштовхнуть ваш творчий потенціал.
Заява про корпоративну місію, що включає цілі сталого розвитку
У деяких випадках стійкість є настільки основою місії компанії, що вони об’єднують свою корпоративну місію та місію стійкого розвитку в одну всеосяжну місію. Цілі сталого розвитку включені в загальну корпоративну місію та охоплюють як загальні цілі та цінності, так і цілі та цінності сталого розвитку. Більшість компаній створюють екологічні місії, які доповнюють їхню корпоративну місію та відображають екологічні цінності та цілі компанії.
Але ось кілька прикладів місії, які поєднують обидва:
Патагонія: «Створюй найкращий продукт, не завдавай непотрібної шкоди, використовуй бізнес, щоб надихати та впроваджувати рішення щодо екологічної кризи».
Patagonia використовує це твердження як основу та описує причину свого перебування набагато більш детально на своєму корпоративному веб-сайті на веб-сторінці Місії стійкого розвитку Patagonia. Ось уривок: У Патагонії ми цінуємо, що все живе на землі під загрозою зникнення. Ми прагнемо використати ресурси, які у нас є — наш бізнес, наші інвестиції, наш голос і нашу уяву — щоб щось зробити з цим.
Starbucks: ми прагнемо пропонувати високоякісні, етично придбані та відповідально вироблені продукти. Ми прагнемо інвестувати в шляхи до можливостей через освіту, навчання та працевлаштування. Ми прагнемо мінімізувати наш вплив на навколишнє середовище та надихати інших робити те ж саме.
Nike: Наша місія — зробити все можливе для розширення людського потенціалу. Ми робимо це, створюючи новаторські спортивні інновації, роблячи наші продукти більш стійкими, створюючи творчу та різноманітну глобальну команду та надаючи позитивний вплив на спільноти, де ми живемо та працюємо.
Джерело: greenbusinessbureau.com
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»