Новини

Повернутися до переліку новин

Як підприємство має оформити передачу відпрацьованого мастила територіальній обороні?

Як підприємство має оформити передачу відпрацьованого мастила територіальній обороні для потреб воєнного часу з найменшим порушенням законодавства?

Відповідь: Нічого нового щодо поводження із відпрацьованими (некондиційними мастилами) на період дії воєнного стану законодавець не придумав. Бухгалтерський облік ніхто не скасовував. 
В період дії воєнного стану доцільно відпрацьовані мастила переводити в розряд некондиційних мастил які частково втратили свої споживчі властивості, та можуть бути реалізовані на сторону.

В період дії воєнного стану доцільно відпрацьовані мастила переводити в розряд некондиційних мастил які частково втратили свої споживчі властивості, та можуть бути реалізовані на сторону.

Потрібно виконати декілька дій:

  1. Акти на списання матеріальних цінностей складаються у двох примірниках і завіряються керівником підприємства.
  2. Один примірник акта передається до бухгалтерії і служить підставою для списання з балансу цінностей, що вибули, а також для оприбуткування матеріалів, отриманих від ліквідації.
  3. Другий примірник передається матеріально відповідальній особі і служить підставою для здавання на склад отриманої вторсировини (у т. ч. — металобрухту, АКБ, пластику, шин б/в, меблів б/в, олив відпрацьованих тощо).
  4. У бухгалтерському обліку матеріали, які отримані від ліквідації або списання необоротних активів, прибуткуються на субрахунок 209 «Інші матеріали» з визнанням решти доходу відповідно до п. 28 П(С)БО 3 та Інструкції № 291. Така операція відобразиться записом Дт 209 — Кт 746.

Таким чином, зазначені ТМЦ є запасами (активами) підприємства, мають ціну та можуть бути реалізовані з метою отримання прибутку за справедливою ціною.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022


Зверніть увагу!

Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено. 


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!