Новини

Повернутися до переліку новин

Як створити ефективну природоохоронну службу на підприємстві?

Еколог — це професія, а не хоббі! Це фах, що потребує якісних ґрунтовних знань, вмінь, постійного підвищення кваліфікації! Це щоденна діяльність, що потребує неабияких людських та професійних якостей! Це щоденні РЕАЛЬНІ ДІЇ.

Еколог на підприємстві — це агент змін, це лікар, від дій якого залежить, наскільки швидко підприємства трансформуються.

Кожен еколог підприємства давно мріє про подарунок: щоб природоохоронна служба мала законний статус на підприємстві!

Бо ж, на жаль, пряма законодавча  норма, яка б регламентувала обов’язок суб’єкта господарювання створити природоохоронну службу на підприємстві, відсутня — законодавство не зобов'язує роботодавця мати штатного еколога.

Незважаючи на це, кожному підприємству необхідно постійно вести екологічний контроль, розробляти нормативи, поновлювати дозволи, подавати звітність, та ще десятки важливих дій, які регламентуються більш ніж тридцятьма законами, постановами, кодексами, нормами. Для дотримання усіх чинних вимог підприємцю просто необхідно мати у штаті досвідченого еколога, який має мінімум три основні спеціалізації: професійні знання та досвід еколога, навички бухгалтера, навички юриста.

Вимоги щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства та призначення підприємством відповідальних за ці питання осіб, регламентує велика кількість законодавчих актів. Наприклад:

  • Відповідно до статті 17 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — Закон №187/98) суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані:
  • й) призначати відповідальних осіб у сфері поводження з відходами;
  • м) забезпечувати професійну підготовку, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері поводження з відходами.
  • Відповідно до ст. 34 Закону № 187/98 — до поводження з небезпечними відходами допускаються особи, які мають професійну підготовку, підтверджену свідоцтвом (сертифікатом) на право роботи з небезпечними речовинами.

Як створити ефективну природоохоронну службу на підприємстві? Які обов'язки еколога на підприємстві? Якою документацією повинен володіти еколог? Вже не раз з'ясовували на сторінках журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства». Пропонуємо прикладні шпаргалки, які будуть під рукою і допоможуть в щоденній роботі, а саме:

Журнал «ECOBUSINESS. ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА» вже 10 років на теренах екотрансформації підприємств. У 2022 році журнал трансформується і надалі приймає  замовлення передплатників на прикладні роз’яснення, щоб і надалі відповідати вимогам часу. Подбайте про передплату на 2022 рік аби залишатися в курсі важливих змін і завжди тримати руку на пульсі.


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!