Перелік нормативних документів, що регламентують поводження з шинами відпрацьованими (код відходу 6000.2.9.03), зазначено в таблиці.
№ з/п |
Назва документа |
1 |
Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР (зі змінами та доповненнями) |
2 |
Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання збирання, заготівлі та утилізації зношених шин» від 27.07.2011 № 1136 (далі — Постанова № 1136) |
Нині поводження з відпрацьованими шинами регламентовано Законом України «Про відходи». Зокрема у пп. д, є ст. 17 зазначеного Закону передбачено такі обов’язки суб’єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами:
Якщо відпрацьовані шини обліковують на підприємстві як відходи, необхідно передати їх на утилізацію спеціалізованому підприємству.
Спеціальним документом щодо утилізації зношених (відпрацьованих) шин є Постанова № 1136. У п. 2 установлено, що підприємства, установи та організації, які виробляють та/або імпортують шини для транспортних засобів за кодами товарних категорій 4011, 4012, 4013 ( 2371б-14 ) (разом із усіма підкатегоріями) згідно з УКТЗЕД, унаслідок використання яких відбувається утворення зношених шин, зобов’язані самостійно відповідно до законодавства забезпечити подальше збирання, заготівлю й утилізацію зношених шин або укласти договори про виконання робіт з організації збирання, заготівлі й утилізації зношених шин.
Тобто, постановою передбачено розширену відповідальність виробника, яку нині декларують як необхідний принцип поводження з відходами. Але, на жаль, на практиці зазначений принцип не працює, і виробник чи імпортер, який продає шини, у договорах купівлі-продажу шин не передбачає зобов’язання для себе щодо їх утилізації…
Як уникнути колізійних питань? Читайте у повному форматі спецвипуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №8, 2022.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»