Новини

Повернутися до переліку новин

Яка відповідальність передбачена за порушення у сфері поводження з відходами?

У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.

Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:

Яка відповідальність передбачена за порушення у сфері поводження з відходами?

За порушення у сфері поводження з відходами передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтями 82, 82-1, 82-2, 82-3, 82-4, 82-5, 82-6, 82-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальна відповідальність за статтею 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України. Кримінальна відповідальність настає за забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля.

Зверніть увагу, що несанкціоноване розміщення відходів, в результаті чого земельні ресурси зазнали засмічення чи забруднення, тягне за собою нарахування величезних розмірів шкоди. Нарахування шкоди врегульовано Наказом Мінприроди «Про затвердження Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства» від 27 жовтня 1997 року № 171. Тому будьте уважні і не допускайте самовільного розміщення відходів у несанкціонованих місцях.

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!