Новини

Повернутися до переліку новин

Які першочергові дії при вибухах на хімічних підприємствах?

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в різних її районах під обстріли та авіаудари потрапляють мирні громадяни, дитячі будинки, лікарні та житлові райони, багато об’єктів інфраструктури, без «уваги» ворога не залишились, на жаль, й промислові об’єкти.

В Україні є понад 1500 великих вибухо- та пожежонебезпечних об’єктів, на яких знаходиться понад 13,6 млн т твердих і рідких вибухо- та пожежонебезпечних речовин. Ці об’єкти розташовані в центральних, східних і південних областях країни, де сконцентровані хімічні, нафто- і газопереробні, коксохімічні, металургійні та машинобудівні підприємства, розгалужена мережа нафто-, газо-, аміакопроводів, експлуатуються нафто-, газопромисли і вугільні шахти.

Потрапляння снарядів та різних бомб на виробничих майданчиках призводять до аварійних ситуації та вибухів. Аварії на підприємствах, та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Найбільш вибухо- та пожежонебезпечні суміші з повітрям утворюються під час витоку газоподібних та зріджених вуглеводних продуктів метану, пропану, бутану, етилену, пропилену тощо.

Також під загрозою опинились залізничні шляхи, оскільки залізницею у цистернах перевозяться хлор, різні кислоти, зріджені гази, нафту, бензин та багато інших отруйних, легкозаймистих і вибухових речовин. Під час аварій відбуваються розгерметизація ємностей, потрапляння у навколишнє середовище небезпечних речовин. Такі аварії небезпечні не тільки для працюючих на цих підприємствах і залізницях, а й для розміщених поблизу підприємств, навчальних закладів, установ, населених пунктів, сільськогосподарських полів і лісових масивів.

Аварії та вибухи являють серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи та на навколишнє середовище.

Фактори небезпеки викиду чи розливу хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Головною особливістю хімічних аварій (на відміну від інших промислових катастроф) є їх здатність розповсюджуватись на значній території, де можуть виникати великі зони небезпечного забруднення навколишнього середовища.

  • Які наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни?
  • Який порядок організації управління роботами з локалізації та ліквідації аварії?
  • Які дії природоохороної служби у разі виникнення надзвичайної ситуації на підприємстві та чим вони регламентовані?

Відповіді на ці та більше питань у статті «Наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни: першочергові дії» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2022.

Читати статтю в ЖИВИЙ ЖУРНАЛ

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!