Новини

Повернутися до переліку новин

Які відходи відносять до класу небезпечних?

У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.

Голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоуров відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:

Які відходи відносять до класу небезпечних?

Термін «небезпечні відходи» визначено ст. 1 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — ЗУ «Про відходи»): «небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними».

Загалом відходи сфер виробництва і сфери споживання залежно від фізичних, хімічних і біологічних характеристик усієї маси відходу або окремих його інгредієнтів поділяються на чотири класи небезпеки:

  • I-й клас — речовини (відходи) надзвичайно небезпечні;
  • II-й клас — речовини (відходи) високо небезпечні;
  • III-й клас — речовини (відходи) помірно небезпечні;
  • IV-й клас — речовини (відходи) мало небезпечні.

На сьогодні скасовано ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення», який дозволяв визначати клас та ступінь небезпеки відходів (для населення, а не для довкілля в цілому) розрахунковим або імперичним методами. Таким чином, враховуючи скасування вищевказаного документа, питання частково залишається відкритим.

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами – у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами – 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!