Новини

Повернутися до переліку новин

Законодавчі норми та процедурні нюанси проходження ОВД: що маємо на сьогодні?

Сьогодні провідним експертом добровільної сертифікації виконавців звіту з ОВД Оленою Крамаренко за ініціативи Національного центру сталого розвитку та профспілки екологів ПАЕУ  проведено семінар-практикум «ОВД і бізнес: ціна помилок та розбір кейсів», під час якого експерт акцентувала на типових помилках розробників

Незважаючи на те, що Закон діє з 2017 році, та у реєстр ОВД на сьогодні вже завантажено 6619 справ, кількість суперечливих та незрозумілих питань не зменшується. У заході прийняло участь 40 представників компаній-виконавців та промислових підприємств

Експерт Олена Крамаренко вкотре наголосила на законодавчих нормах та процедурних нюансах проходження ОВД та відповіла на болючі запитання учасників:

 • Як не порушити ЗУ «Про ОВД» під час публікування інформації про Висновок? Не від розробника залежить дата видачі висновку, і 3 дні після видачі висновку не завжди виходить витримати.
 • Як бути підприємству, яке засноване в 2004 році та підпадає під процедуру проведення ОВД? Підприємство функціонує, маючи дозвільну документацію. Яка в цьому випадку процедура проходження ОВД? І чи потрібна вона вже на цьому етапі?
 • Є різні категорії ПЗФ, а також вже існує певний об’єкт, що працює досить давно, і тут проходить створення ПЗФ, тоді зовсім інші процедури. Обґрунтуйте будь ласка.
 • Чи є окремо прописані вимоги до оформлення додатків до Звіту з ОВД? Чи потрібно подавати текст Повідомлення у Звіт окремим додатком? Чи потрібно подавати додатком Оголошення, його публікацію у газетах та фотофіксацію у Звіт?
 • Чи є якась межа того, що може просити громадськість під час проведення громадських слухань? В якій нормі закону це прописано?
 • Категорії земель та інші чинники мають визначатися під час складання/написання планованої діяльності чи під час написання Звіту?
 • Яку зазначати СЗЗ у звіті з реконструкції, якщо під час отримання дозволу (існуючий дозвіл) на викиди СЗЗ не була правильно визначена?
 • Часто відсутні генеральні плани, детальні плани та зонінги. Як діяти виконавцю звіту з ОВД?
 • А як бути з договорами сервітуту для відведення нових земельних ділянок (в межах ліцензійної ділянки), і чи потрібно ОВД?
 • Якщо на даний момент проходить нове будівництво об'єкту, в якого в процесі будівництва відбулися зміни, відповідно є зміни проектної документації. Початково, об'єкт не підпадав під ОВД, оскільки не було ЗУ, на даний момент потрібно буде розробляти ОВД?
 • Чи ОВД можна виконати без Робочого проєкту?
 • Коли доцільно розглядати територіальну альтернативу?

Перелік питань неповний…

Запрошений на семінар-практикум адвокат Ігор Крижановський, керуючий партнер TEFFI Law Firm, прокоментував розгляд судової справи № 160/18163/21 за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій та скасування дії пункту 7 Висновку з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Реконструкція Ганнівського кар’єру ПРАТ «ПІВНГЗК»

Олена Крамаренко також прокоментувала дану справу в розрізі Статті 11 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» щодо умов Висновку при наданні рішення на провадження діяльності

Дякуємо всім учасникам за плідний день!

Запрошуємо розробників пройти навчання на сертифікаційних курсах для виконавців звіту з ОВД!

Детально про сертифікацію

Звертаємо увагу! 18 лютого 2022 стартує NEW! Сертифікаційний курс для виконавців ОВД. Рівень «ADVANCED»>>>

Запрошуємо експертів до співпраці в проєкті: Інна Сінєнко, заступник директора Національного центру сталого розвитку, керівник відділу розвитку та партнерства PAEU,

073-305-80-16, event@ecolog-ua.com

Інформаційна підтримка для участі:

098-700-84-65 (Viber), 0 800 214 899

event-manager@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!