У липні цього року в Україні схвалили історичний закон “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”. Цей документ імплементує положення Директиви 2010/75/ЄС та дозволить запустити екомодернізацію промисловості в Україні за найкращими доступними технологіями та методами управління (НДТМ).
На сьогодні в ЄС діють 36 довідкових документів та 21 висновок НДТМ. На їх основі у країнах-членах ЄС визначають обов’язкові вимоги до роботи промислових підприємств. Адже висновки НДТМ містять опис найкращих доступних технологій та методів управління, які мають застосовуватися у тій чи іншій сфері. Іншими словами, вони визначають технології та види обладнання, які мають використовувати підприємства для зменшення забруднення, а ще нормативи гранично допустимих викидів, вимоги до моніторингу, ресурсо- та енергоспоживання, заходи з усунення забруднення тощо.
Наразі в Україні вже перекладено 10 довідкових документів НДТМ. Для їх опрацювання при Міндовкіллі створено 6 робочих груп із представників органів влади, промисловості, неурядових екологічних організацій та громадськості.
При цьому, робочими групами вже доопрацьовано тексти перекладених довідкових документів щодо виробництва цементу, вапна та оксиду магнію; кольорової металургії; чавуну та сталі. Затвердити їх мають не пізніше ніж через 12 місяців з дня офіційного оприлюднення базового акта – закону “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”.
При цьому обов’язковими висновки НДТМ до застосування стануть:
Більше про етапи затвердження в Україні найкращих доступних технологій та методів управління – у нашій інфографіці.
Джерело: Міндовкілля
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»