Відсутність організованої утилізації небезпечних відходів у Полтаві стає причиною нових і нових проблем. Якщо побутові споживачі зазвичай викидають прямо в сміттєві баки по одній-дві невеликих ртутовмісних лампочок, то промислові несуть їх на смітники пачками. Саме такий випадок примусив бити на сполох полтавського активіста Сергія Антоненка.
У неділю ввечері 26 лютого, близько 20 години поблизу зупинки «23 вересня» невідомі поклали біля сміттєвих баків дві великих упаковки ртутних ламп. Як відомо, вони становлять перший клас небезпеки і повинні бути утилізовані окремо від загальних відходів. Враховуючи те, що ламп було багато – за словами екоактивіста, всього 52 штуки довжиною близько 2 метрів і потужністю 250Вт – мова йде про справжній екологічний злочин. Сергій Антоненко викликав поліцію та МНС-ників, а також журналістів.
«Лампи незвичайні, ультрафіолетові. Я думаю, що вони викинуті з якогось салону, де є солярій», - поділився думками з «ЕнергоЛайфом» активіст.
Прибулі співробітники правоохоронних органів склали протокол щодо виявлення ртутовмісних небезпечних відходів 1-го класу небезпеки в громадському місці, а самі лампи забрали МНС-ники, котрі пообіцяли їх утилізувати.
Нагадаємо, у Полтаві, попри існуюче законодавство, органи місцевого самоврядування не забезпечують утилізацію небезпечних відходів, адже КАТП-1628, котре займається вивозом сміття в місті, не має ліцензії на прийом ртутних ламп. Нині цим болючим питанням займаються в Полтавській ОДА – під час сьогоднішньої апаратної наради голова Екологічної ради Полтавщини Юрій Голік повідомив, що вже веде переговори з певною компанією, котра може згодом переробляти ртутні лампи полтавців
«Завтра я зустрічаюся з представниками київської компанії, яка може взятися за утилізацію ртутних ламп. Відповідно, вона також буде працювати над отриманням відповідної ліцензії на здійснення таких робіт», - сказав професор екології.
Джерело: energolife.info
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»